Волейболистите завършиха със загуба на световното

Ивайло Пампулов 24/08/2015 00:15

Юношеският национален отбор по волейбол до 19 години остана на 12-о място на световното първенство в Аржентина.

В последния си мач момчетата на селекционера Драган Иванов изиграха нов петгеймов двубой, като този път отстъпиха с 2:3 (27:29, 25:23, 20:25, 25:20, 11:15) на Франция в залата в град Кориентес.

Най-дълъг и оспорван се оказа първият гейм, който продължи 27 минути и бе спечелен от "петлите". След това нашите изравниха, но френските играчи пак поведоха. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който противникът се поздрави с успеха и зае 11-ото място в крайното класиране.

"Петлите" показаха много силна игра на блокада със 17 точки срещу 12 за "трикольорите". Българите имаха лека преднина от линията за начален удар, от която направиха 7 аса срещу 6.

Страхотен мач изигра Пламен Шекерджиев, който бе най-резултатен с 27 точки (5 аса), а Стефан Иванов добави 19 (2 блокади, 1 ас). Капитанът Радослав Парапунов отново не бе на разположение заради физически проблем, а Алекс Грозданов записа 15 точки (4 блокади, 1 ас). За Франция Йоаким Пану направи 21 точки (3 блокади, 5 аса).