Близначки спечелиха турнир по плажен волейбол за подрастващи

Viasport 25/08/2015 14:10

Близначки спечелиха турнира за купа „Емона“ в Кърджали, който бе първи от Националната верига по плажен волейбол на България за подрастващи.

На финала при девойките представителките на София Вили и Рая Ценови надиграха кърджалийската двойка Теодора Стоянова & Натали Стефанова с 2:0 гейма и триумфираха със златните медали в надпреварата.

При юношите първото място бе спечелено от националната ни двойка Симеон Топузлиев & Димо Димов (от Кърджали и Пловдив). Двамата вдигнаха купата, след като победиха на финала миналогодишните шампиони Иван Замфиров & Валентин Хаджийски от Кърджали с 2:0 гейма.

Купа „Емона“ за победителите при юношите и девойките, медалите и много награди връчиха председателят на комисията по плажен волейбол към Българската федерация по волейбол Милко Багдасаров и собственикът на кораб-ресторант „Емона“ Мирослав Шопов.

Вторият турнир от Националната верига за подрастващи ще се проведе в Бургас от 4 до 6 септември. Заявки за участие се подават при Федя Рошманова; мобилен телефон: 0894 75 52 33; e-mail: fediarosh@avb.bg