Левски (2006) спечели купата "Павел Бурмов" в Габрово

Viasport 21/12/2015 08:35

Набор 2006 на Левски (София) спечели 12-ото издание на детския футболен трунир в памет на Павел Бурмов. Надпреварата за деца, родени след 1 януари 2005 г., мина през уикенда в зала „Орловец“ в Габрово с участието на шест тима - Локомотив (Дряново), Локомотив (Горна Оряховица), Аристон (Русе), Левски, Спартак (Плевен) и домакините от Янтра 1919 (Габрово).

Турнирът започна страхотно за домакините, които победиха на старта "сините". Срещата завърши 1:0, с победно попадение на Мартин Хаджиев през първата част. Във втория си мач от предварителната група Янтра се наложи със същия резултат и над дряновския Локомотив, отново с гол на Хаджиев. Левски зае второто място с успех с 4:1 над „железничарите“.

В другата група първенец стана отборът на Спартак. Малките плевенчани победиха Локомотив (ГО) с 3:2 и Аристон с 2:1. Русенските момчета останаха втори след 3:2 над Локо (ГО).

Получи се така, че вторите отбори от двете групи стигнаха до финала впоследствие. На полуфиналите Левски измъкна 1:0 от плевенския Спартак, точен бе Александър Сомов. Янтра 1919 пък отстъпи на Аристон с 0:3.

В мача за третото място домакините допуснаха още една загуба – 1:3 срещу Спартак.

Истинско украшение на турнира беше финалният мач между Левски и Аристон. И двата отбора бяха съставени от момчета, родени 2006 г., които показаха отлично футболно ниво за възрастта си. Двубоят приключи 5:2 за „сините“, но резултата не отразява реално равностойната битка. Аристон поведе с гол на Преслав Бачев, а Левски изравни чрез Виктор Любенов и на свой ред излезе напред с две попадения на Йоан Янев за 3:1.

Раян Иванов върна русенци в играта с гол за 3:2 и до заключителните минути на мача интригата присъстваше. В края столичани успяха да подпечатат успеха си с още два бързи гола, дело на Йоан Янев и Александър Маринов. В сблъсъка на „Локомотив“-ите за 5-6 място спечели този от Горна Оряховица с 3:0.

Победителите от Левски получиха купапа „Павел Бурмов“, а за всички участници в турнира бяха предвидени медали. Имаше и две индивидуални награди. За най-добър вратар беше определен стражът на Левски Теодор Николов, а Преслав Бачев от Аристон спечели голмайсторския приз.

Отличията бяха връчени от спомоществователя на Янтра 1919 Станимир Монев, изпълнителния директор Веселин Антонов, президента на клуба и главен инициатор на турнира Николай Мънчев и млади габровски таланти, които в момента част от школите на Левски и Лудогорец - Станислав Иванов, Ростислав Монев и Тони Иванов.

Източник: sport-gabrovo.com