Трети медал за България в Лилехамер

Олимпизъм
    Viasport 20/02/2016 15:33

Катрин Маноилова спечели втори бронзов медал за България на зимните младежки олимпийски игри.

Българката стигна до отличията в международната смесената щафета на шоттрек в един тим (F) заедно с Анита Нагай от Казахстан и Карлис Круцберг от Латвия и Казуки Йошинага от Япония. Те се наредиха трети във финала, въпреки, че водеха в продължение на две обиколки малко след старта. Преди това отборът на Маноилова се бе класирал без проблеми за финала с победа във втория полуфинал.

Това е втори бронз за Катрин на Игрите и общо трети за България в Лилехамер. Във вторник Маноилова спечели трето място на 500 м - първото българско отличие в историята на зимните младежки олимпиади. Другият бронз е за Валентин Миладинов в отборния ски бордър крос.

Катрин е на 17 години, представителка на Славия с треньор Асен Пандов. Започва да тренира през 2007 г., на миналогодишното световно първенство в Осака се нареди 7-ма на 1000 м и 11-а на 1500 м.

Смесената щафета.

Поради липса на достатъчно точки по ФИС, Георги Околски и Лорита Стоименова не намериха днес място в осминафиналите на последната дисциплина от програмата на алпийските ски - паралелния микс.

Българското участие на Игрите ще завърши утре, когато Милена Тодорова, Мария Здравкова, Кристиян Стоянов и Петър Велчев трябва да стартират на смесената щафета по биатлон в 13 часа българско време. В неделната вечер, за 21 ч наше време, ще започне церемонията по тържественото закриване на Младежката олимпиада.

Всички български спортисти и треньори се завръщат в София в понеделник, 22 февруари, с полет през Франкфурт - кацането е насрочено за 20:15 ч на Аерогара София, Терминал 2.

Очаквайте подробности за втория медал на Катрин Маноилова.