Атлети от Сливен най-бързи на "Цветанка Христова"

Лека атлетика
    BGathletic.com 26/04/2016 19:18

Спринтьори на сливенския атлетически клуб спечелиха дисциплините 100 м и 400 м при юношите на мемориалния турнир „Цветанка Христова”.

Станимир Минчев беше най-бърз в късия спринт, а Живко Стоянов - на 400 м.

Минчев се наложи във финала на 100 м с 11.0 сек. Със същото време от 11.0 сек второто място е за Ангел Ангелов (Локомотив Русе). Третата позиция спечели Марио Янев (АК Джордан) - 11.2 сек.

Националният състезател в мъжкия тим Стоянов беше над всички в едната обиколка с 49.2 сек. Жоро Жоров (Левски) с 49.9 сек и Методи Миланов (Атлетик София) - 52.6 сек, станаха подгласници на сливналията.

При девойките Цветелина Любомирова (Локомотив София-Никола Карапетров) се наложи с 12.8 сек всички във финалното бягане на 100 м. Ариана Кузманова (Атлетик София) спря хронометъра на 13.0 сек за второто място. Трета стана Мария Караиванова (СК Приорити Спорт) - 13.1 сек.

Кристина Борукова (Тракия 96 Пловдив) пък завоюва златния медал на 400 м при девойките с време от 59.8 сек. Костантина Борисова (Лудогорец Разград) се окичи със среброто след постижение от 60.3 сек. Николина Чолакова (Ч.Ч.Чендини) се класира трета с 61.8 сек.