Локо (Сф) с най-много титли от републиканското по бокс

Бокс
    Viasport 03/06/2016 19:52

Боксьорките на Локомотив (София) взеха повече от една титла при девойките от държавния личен шампионат по бокс за жени и девойки, което се проведе в Пловдив. В надпреварата участваха 74 момичета от цялата страна в 11 категории.

Състезателките на Локо (Сф) спечелиха златните медали при най-тежките - над 81 кг, където на финала Екатерина Димитрова се справи убедително със Силвия Димова след технически нокаут във втория рунд, както и в категория до 54 кг.

При по-леките Розалия Пейчева не остави много време на съперничката си Симона Иванова, преди да я свали още по-бързо - с технически нокаут още в първия рунд.

В категория до 81 кг пък до финала стигнаха две боксьорки от Русе - Мария Мицова и Велислава Чакърова. Мицова обаче спечели срещата, след като съотборничката й не се качи на ринга. Още една девойка спечели титлата си без бой.

В категория до 64 кг Аслъхан Мехмедова също грабна отличиета, след като Ива Василева не излезе на финала.