Славия надигра Септември в мач с 6 гола в U15

Ваня Николова 03/09/2016 13:55

Славия победи Септември с 4:2 в мач от първия кръг на Елитната група до 15 години, Югозападна зона.

Срещата се игра на един от помощните терени на стадион "Славия" и бе излъчена на живо във Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Двубоят бе изключително интересен, оспорван и коректен, а "белите" заслужено започнаха с победа първенството.

Домакините от Славия поведоха в 12-ата минута. След центриране от ъглов удар на първа греда играчите и вратарят на Септември не се намесиха по-най-добрия начин. На точното място бе нападателят на Славия Тома Ушагелов, който даде аванс на домакините.

В ответната атака капитанът на Септември Мартин Тодоров изработи дузпа за своя отбор. Той навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Мартин Атанасов. Потърпевшият застана зад топката. Ударът му от бялата точка бе спасен от вратаря на гостите Янис Ставрев, но при добавката Тодоров не сгреши за 1:1.

След гола на Септември Славия продължи да бъде по-активният отбор и да организира хубави и опасни атаки. При една от тях Кристиян Тодоров с прецизен удар отново изведе "белите" напред в резултата.

Две минути по-късно домакините изпълниха бързо фаул в центъра, Тома Ушагелов изведе Красимир Панчев сам срещу вратаря на Септември. Янис Ставрев изби удара на Панчев, но защитата на гостите не се справи със ситуацията. Топката попадна във Валери Попов, който отбеляза третия гол за Славия.

През второто полувреме гостите се активизираха и успяха да създадат няколко доста добри положения пред вратата на Славия.

Стражът на "белите" Никола Виденов обаче бе на мястото си. Пропуски за Септември направиха Мартин Тодоров и Борис Димитров.

Славия отговори с греда на Кристиян Тодоров след пряк свободен удар.

В 55-ата минута Борис Димитров се озова сам срещу вратаря на Славия и този път не сгреши - 3:2.

Няколко минути по-късно Славия организира страхотна атака. Николай Щерев намери Красимир Панчев, той влезе в наказателното поле и подаде надясно към Александър Димитров. Последният върна към Панчев, който завърши успешно акцията за 4:2.

Очаквайте по-късно във Viasport.bg пълен видеозапис на срещата, както и мнението на двамата треньори.

----

Славия - Септември 4:2 (3:1)

1:0 Тома Ушагелов (12), 1:1 Мартин Тодоров (14), 2:1 Кристиян Тодоров (30), 3:1 Валери Попов (32), 3:2 Борис Димитров (55), 4:2 Красимир Панчев (61);

Славия: Никола Виденов, Дилян Георгиев (Ростислав Бибов), Мартин Атанасов (Емил Пинджуров), Стоян Попов, Мартин Спасов (Мирослав Делков), Александър Добчев, Валери Попов (Мартин Кръстев), Кристиян Тодоров, Тома Ушагелов (Николай Щерев), Кристиян Костадинов (Александър Дилов), Красимир Панчев;

Треньор: Петър Шопов

Септември: Янис Ставрев, Джейхан Юсеин (Рафаил Пърликов), Кристиян Стефанов, Васил Иванов (Стефан Митев), Вилиян Дойчев, Велин Митев (Никола Неделчев), Васил Бакалов (Георги Манолиу), Борис Димитров (Йордан Рангелов), Мартин Тодоров, Симо Камберов (Филип Христов), Делян Ганев;

Треньор: Кирил Кирилов

Съдии: Йордан Воденичаров, Кирил Шуманов, Райчо Митов

Делегат на БФС: Николай Добрев

Жълт картон: Делян Ганев (Септември);