Обрат, 20 дузпи и триумф за Левски срещу Септември

Валентин Маринов 19/11/2016 14:25

По 10 дузпи трябваше да си бият Левски и Септември, за да излъчат победителя в осминафиналния реванш за Купата на БФС при юношите старша възраст - след 2:2 в редовното време и първата среща.

Резултатът при 11-метровите удари е 9:8 за "сините". Което ги праща на четвъртфинал. Вратарят им Петър Иванов хвана последните два изстрела на гостите, а веднъж спасяване имаше и Владимир Владимиров.

Съдията Димитър Буров вдигна общо 9 жълти картона, а в края на мача изгони от скамейката треньора на Левски Димитър Телкийски.

Тимът му поведе с 2:0 с подадения на Атанас Кабов и Станислав Иванов. След почивката Йордан Тодоров намали, а Християн Бориславов си вкара автогол. Това се случи още до 63-тата минута.

Мачът стана много интересен и напрегнат след антракта, но и белязан от нерви, грубости и разправии, а качеството на футбола бе много ниско.

В другия ключов сблъсък днес Черно море елиминира ЦСКА-София след 2:0 във Варна и продължава напред с общ резултат 4:2.

Мачът на "Герена" почна отлично за "сините", които имаха инициативата още от първите секунди. Независимо че 2:2 от първия мач ги устройваше. В третата минута Атанас Кабов проби от фланга към вратата и отправи удар, който неочаквано се оказа неспасяем за Владимир Владимиров - 1:0 за Левски.

В средата на полувремето гостите получиха пряк свободен удар на дъгата на пеналта, но Денис Симеонов не уцели рамката. Това бе единственият по-опасен удар на Септември по посока на вратата на Левски преди почивката.

А Левски продължи да владее положението. В 23-тата Станислав Иванов се обърна атрактивно в наказателното поле и отправи удар, спасен блестящо от Владимиров. Десет минути по късно отново капитанът имаше шанс да удвои - той проби отляво, а вратарят пак бе последна преграда при шута му.

Неизбежното се случи в 36-ата, макар и след грешка на Марио Петков, който подари топката на Иванов и таранът този път не прости на гостите - 2:0.

Септември даде индикации поне за повече хъс, агресия в играта и битка още в началните минути на втората част. Дойде и голът, който върна тима на Ивайло Василев в битката. Йордан Тодоров получи извеждащ пас и отблизо матира скучаещия до момента Иванов - 1:2 в 55-ата.

Много бързо падна и изравнителният гол. В 63-тата Борислав Вакадинов догони топката на тъча и центрира добре, а Християн Бориславов си вкара автогол - 2:2.

До края имаше много време, но двата отбора не стигнаха дори до една голова възможност, а какво остава за нещо повече. За сметка на това гледахме доста нарушения, накъсани действия, хаос, грешки...

И нерви. Съдията Димитър Буров доста изтърпя Димитър Телкийски, който постоянно го апострофираше. Все пак в 87-ата реферът отстрани треньора на "сините". А за да се стигне дотук, дял имаше и Вакадинов. През второто полувреме в 1-2 ситуации той влезе в остри диалози със скамейката на Левски.

Претенциите на домакините бяха, че защитникът е обидил треньора на Левски U17 Георги Тодоров, който също беше на пейката. Преди изгонването си пък Телкийски скастри сменения Атанас Кабов заради бурна реакция на скамейката.

Ето такива неща се случиха в този мач и колкото и да ни убаждават, че всичко било заради напрежението и залога, не прилича нито на играчите, нито на треньорите от тези две големи школи да се държат така.

По-долу вижте трилъра при дузпите - едва не се стигна до изпълнения на вратарите, спасили общо три удара.

ФОТОГАЛЕРИЯ, ВИЖТЕ ТУК.

----

Левски - Септември 2:2, 9:8 след дузпи;

1:0 Атанас Кабов (3), 2:0 Станислав Иванов (36), 2:1 Йордан Тодоров (55), 2:2 Християн Бориславов (63-автогол);

Иво Тодоров (Септември) - 8:8, вратарят Петър Иванов плонжира вляво и изби

Георги Павлов (Левски) - 8:8, вратарят Владимир Владимиров се хвърли вдясно и спаси

Борислав Вакадинов (Септември) - 8:8, отново намеса в левия ъгъл на Иванов

Константин Иванов (Левски) - 9:8, Левски продължава

Левски: Петър Иванов, Георги Павлов, Мартин Костадинов (Константин Иванов), Християн Бориславов, Васил Димитров, Йоан Гаврилов, Илия Юруков, Атанас Василев (Петър Иванов), Емил Трендафилов (Сонер Полат), Атанас Кабов (Николай Ковачев), Станислав Иванов-капитан;

Треньор: Димитър Теркийски

Септември: Владимир Владимиров, Иво Димитров, Александър Бастунов-капитан, Петър Рогозански, Борислав Вакадинов, Марио Петков, Ясен Георгиев (Антон Тунгаров), Денис Симеонов (Христо Киров), Йордан Тодоров, Кирил Николов (Стилян Василев), Октай Ахмедов (Димитър Димитров);

Треньор: Ивайло Василев

Съдии: Димитър Буров, Николай Георгиев, Красимир Миланов (от София)

Делегат на БФС: Велин Крачанов

Жълти картони: Мартин Костадинов, Васил Димитров, Емил Трендафилов, Илия Юруков, Петър Иванов (Левски); Йордан Тодоров, Денис Симеонов, Иво Димитров, Христо Киров (Септември);

София, ст. “Георги Аспарухов”, изкуствен терен, 150 зрители.