Катрин Маноилова приключи на Евро 2017

Шорттрек
    Анна Стоилкова 15/01/2017 11:40

Най-добрата ни шорттрекистка Катрин Маноилова, която стана №2 в класацията на Viasport.bg за Най-добър млад спортист на 2016 г., приключи участието си на европейското първенство за мъже и жени в Торино (Италия).

18-годишната софиянка бе единствената българка, която успя да премине квалификациите в петък и да продължи в борбата за призово класиране.

На 1500 м Катрин стигна до полуфиналите, където завърши 5-а с време 2:29.805 мин. и остана на една позиция от класиране за финал „Б”. Така тя остана 15-а в подреждането на дистанцията.

В късия спринт на 500 м пък Маноилова финишира 5-а в ¼-финалната си серия с резултат от 45.382 мин. Това й отреди 20-ата позиция в тази дисциплина.

Така след първите две дистанции Катрин заема временното 24-то място в генералното класиране. За съжаление обаче тя няма да участва днес в последната дисциплина 1000 м, тъй като бе дисквалифицирана в квалификациите.

Женската щафета, в която участва и Маноилова, не успя да се пребори за място в полуфиналите и дамският квартет остана 9-и.

При момчетата пък 19-годишният Димитър Георгиев отпадна от надпреварата, след като получи прорезна рана в квалификациите в петък и се наложи да му бъдат сложени няколко шева.

Другият ни представител и негов връстник – Клаудио Насри пък не успя да се класира за ¼-финалите и полуфиналите в никоя от 3-те дисциплини, но спечели битката при отпадналите състезатели на 1500 м, което го нареди на 23-тата позиция на тази дистанция.

На 500 м Клаудио, който от няколко месеца учи и тренира в Холандия, е 38-ми. Днес той ще бяга в ранкинг сериите на 1000 м за разпределение на местата след 22-о.