U15: Септември и Славия направиха шоу със 7 гола

Валентин Маринов 04/03/2017 21:13

Септември и Славия сътвориха зрелищно 4:3 в мач от 16-ия кръг на Югозападната Елитна група до 15 г. Двата тима и есента спретнаха голеада, но тогава “белите” спечелиха с 4:2.

Още от първите минути стана ясно, че и днес ще паднат доста голове, тъй като съперниците заиграха доста открито.

В 7-ата минута Валентин Венков се измъкна от защитата на гостите и с диагонален удар откри резултата. Последва пропуск на Тома Ушагелов от Славия. А Венков можеше да удвои актива си, но останал сам срещу стража на гостите, той не уцели рамката.

В 23-тата минута Ушагелов стреля от разстояние, а вратарят Янис Ставрев изглежда подцени ситуацията и вместо да улови топката, видя как тя влиза в мрежата зад него.

Не мина много време, преди да падне нов гол. Още в 25-ата Борис Димитров върна аванса на Септември след пореден пробив отляво.

На почивката треньорът на славистите Петър Шопов направи две смени, които дадоха резултат. При акция почти от центъра Красимир Панчев изравни.

Това вдъхна кураж на “белите”. В 42-ата минута те стигнаха до пълен обрат, благодарение на добра изява отдясно на нападението на една от смените Кристиян Тодоров - 3:2.

Добре известно е, че в такива моменти трябва да се задържи резултата възможно най-дълго, но Славия не успя да опази преднината си. Буквално секунди по-късно вихрена атака на Септември доведе до изравняване. Точен бе Делян Ганев.

До края на срещата отборът, който бе по-настойчив и повече търсеше успеха, бе този на домакините. И усилието бе възнаградено, макар и в последната минута. Победният гол заби Мартин Тодоров, който направи много силно второ полувреме, влизайки от скамейката.

Непримиримостта на Тодоров му се отплати - гол за 4:3 и заслужена радост за Септември.

----

Септември - Славия 4:3

1:0 Валентин Венков (7); 1:1 Тома Ушагелов (23);  2:1 Борис Димитров (25); 2:2 Красимир Панчев (37); 2:3 Кристиян Тодоров (42); 3:3 Делян Ганев (43); 4:3 Мартин Тодоров (70);

Септември: Янис Ставрев-капитан, Петър Иванов, Кристиян Стефанов, Рафаил Пърликов, Васил Бакалов, Никола Неделчев, Георги Манолиу, Филип Христов (Йордан Рангелов), Делян Ганев, Валентин Венков (Мартин Тодоров), Борис Димитров;

Треньор: Кирил Пенев

Славия: Никола Виденов, Мартин Атанасов (Дилян Георгиев), Стоян Попов (Мирослав Делков), Мартин Спасов, Александър Добчев, Валери Попов (Александър Асенов), Тома Ушагелов, Кристиан Костадинов (Николай Щерев), Красимир Панчев, Ростислав Бибов, Александър Дилов (Кристиян Тодоров);

Треньор: Петър Шопов

Съдии: Симеон Великов, Кирил Златков, Райчо Митов (от Благоевград и Сандански);

Делегат на БФС: Пандо Кобуров

Жълти картони: Никола Неделчев, Петър Иванов, Борис Димитров (Септември);