Левски ще спори за купата след нерви срещу ЦСКА

Валентин Маринов 14/03/2017 15:55

Левски е на финал в турнира за Купата на БФС при набор 2001 след 1:1 срещу ЦСКА-София в реванша и общ резултат 2:1.

В прекия сблъсък за отличието "сините" ще спорят с Ботев (Пловдив), направил също 1:1 днес срещу Лудогорец.

Дербито на "Герена" премина с много нерви. Особено взривоопасен бе краят. "Червените" откриха още в третата минута чрез Росен Петров. В 55-ата Лъчезар Георгиев изравни след контра.

В 80-ата минута червен картон получи лидерът на "армейците" Андрей Йорданов при свада в наказателното поле на домакините.

За набор 2001 мачът Левски - Ботев е повторение на финала за Купата през 2015 г. (тогава при децата) във Велинград, когато "канарчетата" спечелиха с 2:0.

А дербито на "Герена" днес тръгна в червено. Гостите започнаха много по-агресивно и надъхано, докато "сините" явно не се бяха събудили. Още във втората минута ЦСКА проби отдясно на атаката и след хубава акция Асен Дончев отправи удар, при който топката мина на сантиметри от вратата.

Не мина много и логичното се случи - ЦСКА поведе. Стигна се до нова атака отдясно и центриране - Росен Петров уцели с глава вратаря на Левски, а при добавката откри резултата.

В този момент резултатът от двата мача стана 1:1. ЦСКА пропусна да поведе с 2:0, съвсем да направи реваншът интересен и да притисне съперника си до стената. Стефан Каменов бе изведен в добра отзиция отдясно (за кой ли път), но отправи слаб удар и вратарят Цветелин Ставрев спаси.

Последва опасен удар с глава на Патрик-Габриел Галчев, който бе близо до изравняването.

По това време имаше дерби и зрителите вероятно си пожелаха да е така до края. И двата тима стъпваха здраво в единоборствата, имаше динамика и истинско надиграване.

Не за дълго обаче. А от средата на полувремето Левски пое инициативата, агресията в действията на "армейците" пък се притъпи.

В 49-ата минута Левски направи мълниеносна контра след ъглов удар за ЦСКА. И отскубналият се Лъчезар Георгиев изравни.

Колкото повече наближаваше краят на мача, толкова повече футболът отстъпваше. Чистото игрово време след почивката бе малко. Нервите почнаха да вземат връх, и без това умело подклаждани от скамейките, където на моменти емоциите избиваха в истерия. И в "закачки".

ЦСКА опита да си върне контрола и да установи натиск, а Левски гледаше към контри. Действията и от двете страни обаче бяха най-вече хаотични. Гостите няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Левски при атаки и статични положения, но само толкова.

В 80-ата минута, при корнер пред "синята" врата, се стигна до "размяна на любезности" и играта бе прекъсната за 2-3 мин. В купа от играчи не се видя добре какво стана, но изглежда имаше удари. Червен картон бе вдигнат на най-добрия в отбора на ЦСКА - Андрей Йорданов.

А в продължението Левски удържа и се отдаде на бурна радост след последния съдийски сигнал. Хора от щаба на гостите, начело с шефа на ДЮШ Стефан Яръмов, и техни футболисти пък обградиха съдиите, за да искат обяснение за решенията им в края.

Финалът е на 11 април (вторник), градът-домакин ще бъде обявен допълнително.