3 титли за Амбарица при малките ски бегачи (СНИМКИ)

Ски бягане
    Анна Стоилкова 02/04/2017 12:25

Над 80 състезатели от повече от 10 клуба в страната се включиха в заключителното състезание за този сезон в ски бягането.

Надпреварата бе в дисциплината маратон в свободния стил за всички възрасти, в който бегачите стартираха заедно (масов старт) и се проведе в Пампорово. Старта и финала за всички категории бе на хижа “Студенец”. Трасето бе по пътя към с. Мугла – отиване и връщане.

С най-много титли при подрастващите се отчетоха състезателите на Амбарица (Троян), които спечелиха в 3 възрастови групи – момчета младша възраст (до 12 г.) на 6 км, момичета старша възраст (до 14 г.) на 10 км и юноши (до 17 г.) на 21 км.

При най-малките 10-годишният Ивайло Ковачев (20.51 мин.) победи безапелационно с почти 4 мин. преднина пред втория – Кристиан Василев (Тритон Екстрийм). Той пък спечели с финален спринт битката за среброто със съотборника си Георги Спасов, финиширайки 3 секунди преди него.

Една секунда пък определи победителката при момичетата до 14 г., след като на 10 км Вяра Чолакова (38.28 мин.) изпревари именно с толкова представителката на Рожен Чепеларе 2016 Теодора Владева (38.29 мин.). Трета, отново на 1 секунда от предходната позиция, е Злати Шокова също от Чепеларе.

Третата титла за Амбарица взе 17-годишният Добромир Добрев на 21 км, който финишира с време 54.42 мин. Той единствен слезе и под 1 час в дисциплината. Вторият – Христо Йовев (Тритон Екстрийм) завърши за 1:00.30 часа, а трети е Васил Зашев (14 г.) от Александър Логгистикс с 1:02.25 часа.

При момчетата младша възраст и трите медала отидоха в Рожен Чепеларе 2016, след като Никола Чакъров спечели титлата, а Георги Илчев и Васил Даков станаха втори и трети.

Състезателите на Рожен Чепеларе 2016 пък грабнаха 2 златни медала, след като Йорданка Йончева спечели при момичетата младша възраст на 6 км, а Никола Чакъров триумфира при момчетата старша възраст на 10 км, изпреварвайки съотборниците си Георги Илчев и Васил Даков.

Националката Нанси Окоро (Александър Логгистикс) пък победи при девойките на 21 км в оспорвана надпревара с представителката на Амбарица Вяра Влахова, изпреварвайки я с едва 3 секунди.

Любопитно бе състезанието при мъжете на 42 км, където титлата си оспорваха европейският шампион по биатлон Владимир Илиев и световният шампион по ски ориентиране Стаминир Беломъжев. Златото бе за троянеца, който спечели с повече от 2 мин.