БМ спорт измъкна победа срещу ЕСФА при децата

Валентин Маринов 03/04/2017 12:33

БМ спорт спечели с 1:0 срещу ЕСФА в дерби между втория и третия от 19-ия кръг на II група в столичното първенство при Деца Б, родени 2003 г.

Двубоят се игра на терена на столичното 57-мо СУ.

Гостите бяха по-настойчиви и креативни и заслужено взеха победата, приближила ги на 7 точки до ЕСФА в класирането.

Двубоят започна равностойно, но атаките на БМ носеха повече острота и опасност. Докато символичните домакини опитваха да разчитат предимно на контри.

Преди почивката 100-процентови опасности и пред двете врати липсваха. Битката се водеше предимно в средата на терена.

В 51-ата минута “жълто-черните” организираха хубава атака, стигна се до центриране отляво и Георги Радев засече топката в мрежата - 1:0.

Понрави се играта на капитана на БМ Александър Тасев.

След попадението на терена се разразиха страсти, футболисти на съперниците в 2-3 ситуации се сдърпаха, но все пак не се стигна до нищо фрапантно. В същото време публиката на домакините на висок глас оспорваше някои от решенията на съдията.

При най-чистото положение за ЕСФА Стилиян Викентиев шутира отдясно, но право във вратаря Тодор Младенов.

А минута преди края на срещата влезлият като смяна Андрей Петров изработи дузпа за БМ Спорт. С изпълнението се нае Калоян Истилянов, но вратарят Александър Колев нацели ъгъла и докосна топката, която се отби в гредата и не посети мрежата.

В крайна сметка - 1:0 за БМ Спорт.