Спартак и Казанлък на финали при момичетата

Ани Колева 05/04/2017 15:55
Волейболистките на Спартак (Варна) и Казанлък станаха третият и четвъртият отбор след ЦСКА от група А и Левски от Б, които се класираха директно за финалите на държавното първенство за момичета до 15 години.

Варненки, водени от Ставри Димитров, спечелиха група В от зоналните турнири в Пловдив, като изненадаха неприятно домакините от Марица.

Волейболистките на Казанлък, начело с Миглена Стрезова, завършиха като лидери в група Г, мачовете от която се проведоха в зала "Багира" в Града на розите.

В надпреварата от група В в Пловдив участваха четири тима - Марица, Спартак, Родопа (Смолян) и Локомотив (София), а мачовете се играха в зала "Лаута“. Спорът за първото място в зоната бе истинска драма, като гостенките от Спартак надиграха Марица с 3:2 гейма. С този успех те завършиха като първенци с три победи и взеха единствената директна квота за финалите.

В турнира от група Г в Казанлък участваха още Звезди 94 (София), ЦПВК (София) и ЙЕБ Шумен 95 (Шумен). Представителките на домакините бяха еднолични лидери и завършиха №1 с три победи.

Волейболистките на Казанлък спечелиха първо място като домакини в група Г

На втора позиция в двете зони останаха Марица и ЦПВК, като те ще продължат борбата за достигане на финалите на допълнителна квалификация. Ще участват в т.н. турнир на „вторите“, който събира всички втори тимове от изиграните четири зони. Така в Марица и ЦПВК ще имат за съперници още Бдин Вида (Видин) и Славия. Първите два отбора от класирането на турнира на „вторите“ също получават квоти за държавните финали.

На трета позиция в двете зони завършиха Родопа (Смолян) и Звезди 94 (София). Те продължават на т.н. турнир на „третите“, който събира всички трети отбори от зоните. В надпреварата ще участват Родопа, Звезди 94, Хебър (Пазарджик) и Ботев (Ихтиман).

Първите два от турнира на „третите“, заедно с третия и четвъртият от турнира на „вторите“, правят последен заключителен турнир за още две места.

Отборите на Локомотив и ЙЕБ Шумен 05 завършиха на четвърта позиция и отпадат от по-нататъшна надпревара.

Всички резултати и класиране в група В, вижте тук.

Всички резултати и класиране в група Г, вижте тук.