Италия ни отдалечи от полуфиналите на Евроволей

Ани Колева 05/04/2017 16:45
Националният отбор по волейбол за девойки до 18 години загуби от Италия с 0:3 (15:25, 13:25, 19:25) в четвъртия си мач от група I на европейското първенство в Холандия.

Така нашите момичета инкасираха втора загуба в потока, като с две победи имат актив от 5 точки, а след другите мачове от деня ще отстъпят втората си позиция във временното класиране.

Загубата от Италия намали значително шансовете на националките ни за участие във финалната четворка и ни отдалечи засега от мечтаните полуфинали. Все пак ситуацията е много завързана, като възможности има, а всичко ще зависи от развоя на днешните и утрешните срещи.

Италия показа голямата си класа на този шампионат и не ни остави шанс за съпротива. Представителките на "скаудра адзура" ни разбиха в посрещането, а българските волейболистки се сринаха и направиха множество непредизвикани грешки.

Единствено в третата част българките демонстрираха възможности, те поведоха на съперничките с 10:8, но активът ни бе епизодичен момент, а равенството в силите продължи до втората почивка.

Италианките не допуснаха повече изненади, като отново ни надиграха и записаха чиста победа. Успехът е четвърти в актива им, без загубен гейм те са абсолютният лидер в нашата група.

Реализатор за победата на Италия стана Тери Рут Енвеонву  със 17 точки. Елена Пиeтрини добави 13 точки за успеха.

За България най-резултатна бе Мария Йорданова с 11 точки.

Официалната статистика на ЦЕВ от мача, вижте тук.

Всички резултати и класиране в група I на Европейското първенство, тук.

В последния си мач от груповата фаза България се изправя срещу Германия, а двубоят е на 6 април от 15:00 ч наше време.