България U19 започна с драма на Евроволей

Ани Колева 23/04/2017 10:15

Волейболистите от националния отбор за юноши младша възраст (U19) стартираха с 5-геймова загуба eвропейското първенство, което се провежда в Унгария и Словакия.

Момчетата на Христо Райчев отстъпиха пред Италия с 2:3 (26:24, 15:25, 16:25, 25:19, 13:15) в първия си мач от група I след близо двучасова битка. Въпреки загубата нашите момчета успяха да запишат една точка в актива си. От първия си мач италианците вземат 2 т.

Двубоят стартира равностойно, но впоследствие италианският тим поведе в резултата и направи стабилна преднина. Момчетата на Христо Райчев успяха да я стопят при 11:13, след това на няколко пъти се стигна до изравняване и обрат. В края геймът се превърна в истинска драма, но "лъвчетата" се мобилизираха и затвориха с минимална разлика.

Във втората и третата част играчите на Марио Барбиеро доминираха с голяма разлика и не допуснаха особена съпротива.

Четвъртият гейм започна силно за националите ни, но "адзурите" изравниха и впоследствие дръпнаха в резултата. Отново имаше обрат, сценарият от първата част се повтори и мачът влезе в тайбрек. Той бе изпълнен с много обрати и бе доста оспорван. Малко не достигна на момчетата на Христо Райчев да се поздравят с успех.

Най-резултатен за българския тим бе Георги Петров с 18 точки (1 ас, 4 блокади, 52 % позитивно посрещане), толкова реализира и Аспарух Аспарухов (1 ас, 3 блокади, 50 % позитивно посрещане, 50 % в атака).

За италианския тим Даниеле Лавиа заби 24 точки (2 аса, 3 блокади, 52 % позитивно посрещане, 51 % в атака)Диего Кантагали се разписа с 19 (3 блокади, 57 % в атака).

Днес "лъвчетата" излизат срещу домакина Унгария от 19:00 ч българско време.