Нова драма на Евроволей, втора загуба за нашите

Viasport 23/04/2017 21:35
Националният отбор по волейбол за юноши младша възраст (U19) премина през втора петгеймова драма на европейското първенство в Унгария и Словакия.

Във втората си среща от първа група в Дьор момчетата на селекционера Христо Райчев отстъпиха пред домакините от Унгария с 2:3 (27:25, 19:25,23:25, 25:16, 9:15) след повече от два часа битка. Нашите момчета добавиха още една точка в актива си, като с две спечелени точки от два мача заемат пето място във временното класиране. Унгарците взеха две точки от двубоя и заемат четвърта позиция в таблицата.

Първата част стартира равностойно, след това домакините поведоха. Постепенно "лъвчетата" стопиха преднината на опонента и започна истинска игра на нерви с постоянни обрати. В ключовите моменти българският тим показа по-голяма издръжливост и взе гейма.

Ситуацията беше идентична и във втория гейм, но след 13:16 състезателите на Тибор Томаноши заредиха няколко поредни точки и направиха стабилна разлика. Нашите момчета не успяха да се върнат в гейма и резултатът бе изравнен 1:1. Третата част бе оспорвана до последния момент, а унгарците надделяха с класическото 25:23 и поведоха в срещата.

Борбата продължи и след това - този път нашите момчета бяха доста по-убедителни и се откъснаха с голяма преднина, за да затворят гейма без проблеми. Тайбрекът също бе доста напрегнат, умората си каза думата и тимът на домакините затвори срещата след 15:9.

Утре (24 април) България излиза срещу Белгия, в 16:30 ч българско време.

Реализатор за победата на Унгария стана Марсел Пещи с 19 точки.

За България най-резултатен бе Аспарух Аспарухов с 20 точки.