Никон над всички на държавното по карате

Карате
    Viasport 25/04/2017 17:58

Над 300 състезатели от 26 клуба участваха в националното първенство по олимпийско карате в курортен комплекс Албена. Надпреварата бе за момчета и момичета до 14 г. и за мъже и жени.

Възпитаниците на Никон не дадоха лидерството на никой и в двете категории. В изключителна конкуренция безапелационен победител с общо 9 златни, 2 сребърни и 8 бронзови медала при по-малките са каратеките на Никон-България.

Клубът има за цел да популяризира и развива спорта в цялата страна и има клонове в няколко града у нас.

След тях останаха представителите на Самурай (Кюстендил) и домакините от Шурикен (Добрич).

Любопитното е, че с най-много отличия в тази категория всъщност завършиха добричлии, които успяха да извоюват 6 златни, 10 сребърни и 22 бронзови медала, но това им осигури едва 3-ата позиция при децата.

Никон не приключи до тук и в надпреварата при мъжете и жените, състезателите му грабнаха нови 4 титли, 2 сребърни и 1 бронзов медал. Така те триумфираха убедително в крайното класиране с общо 13 златни, 4 сребърни и 9 бронзови медала.

Надпреварата бе важна за малките каратеки и поради факта, че тя бе и квалификация за балканското първенство през идния месец в Истанбул. За Турция се класираха първите 3 деца във всяка категория на двете дисциплини – кумите и ката.