България без шанс за осмицата на Евроволей

Малинка Димитрова 26/04/2017 18:50

Националният отбор по волейбол за юноши младша възраст (U19) записа четвърта загуба на европейското първенство в Унгария и Словакия.

Играчите на Христо Райчев отстъпиха на Полша с 1:3 (23:25, 17:25, 25:23, 19:25) и с две точки заемат последно място в групата. Така те загубиха шанса за продължаване в следващата фаза. Поляците са втори в групата със седем точки.

Мачът стартира равностойно, впоследствие българският тим поведе. Геймът бе доста напрегнат. На моменти "лъвовете" повеждаха, но "дружина полска" успя да обърне резултата в последните минути и да спечели с минимална разлика 25:23.

Във втората част полските национали съумяха да направят преднина и да се откъснат от съперника. Нашите опитаха да се върнат в гейма, но усилията им бяха достатъчни само за 17 точки, а Полша поведе с 2:0 след 25:17.

В третия гейм отново имаше обрати - момчетата на Христо Райчев поведоха, но полският тим вкара интрига и ги затрудни максимално. В крайна сметка успяха да спечелят гейма и да намалят аванса на 1:2.

Четвъртата част протече под доминацията на поляците, които затвориха мача без особени усилия.

Топреализатор за българския отбор стана Иван Панков с 14 точки (3 блокади, 40 % в атака), Аспарух Аспарухов добави 12 (1 ас, 3 блокади). За Полша Филип Григиел заби 24 точки (4 блокади, 44 % в атака), а Патрик Чирнянски се отчете с 15 (3 блокади).

Утре, 27 април, България излиза срещу Русия в 16:30 ч в мач на честта.