Левски и Дунав излязоха начело при момичетата U14

BGbasket.com 30/06/2017 08:30

Левски и Дунав (Русе) излязоха начело след първия ден от финалите на държавното първенство по баскетбол при момичетата U14.

В група А русенки се наложиха над Нефтохимик 2010 с 83:53, докато в група B столичният тим записа категоричен успех над Асеновец 2005 със 76:42.

Дунав (Русе) не срещна никакви затруднения срещу Нефтохимик 2010 и още след десет минути игра поведе с 14 точки. Тимът продължи да увеличава разликата и през втората част и след края на полувремето се оттегли с аванс от 25 точки. Преднината се запази и след третия период, а през последния срещата се доиграваше.

В група A Септември 97 също постигна успех в първия си мач от турнира, след като се наложи над Балкан със 79:61. Първата част бе сравнително равностойна, а след края й столичният тим водеше с 4 точки. Септември изигра много силна втора четвърт и поведе със 17 точки на почивката.

Преднината на тима мина границата от 20 точки след третата част, а през последния период Балкан намали изоставането си, но нямаше сили за нещо повече.

Левски напълно доминираше през първото полувреме на срещата с Асеновец 2005 от група B и още на почивката имаше преднина от 28 точки. След паузата играта бе далеч по-равностойна, но Левски запази комфортния си аванс.

В другия двубой от групата Черно море Одесос също победи по убедителен начин Шампион 2006 след 65:32. Варненският тим спечели първата част с 24:6, но на почивката Шампион намали изоставането си на 13. През второто полувреме обаче Черно море Одесос отново пое контрола в мача и до края продължи да увеличава разликата в своя полза.