U17: ЦСКА и Левски печелят с разлика (обзор)

Ваня Николова 19/10/2017 18:00

Четири срещи от деветия кръг на Елитната U17 се играха днес.

Мачовете бяха отложени заради първия етап на квалификациите за европейско първенство, които се проведоха във Велико Търново и Горна Оряховица.

Септември нанесе първа домакинска загуба на Черно море след успех с 5:2 във Варна.

ЦСКА-София и Левски спечелиха с разлика срещите си съответно срещу Дунав и Монтана.

В Пловдив Ботев и Славия не излъчиха победител - 1:1. Това е изненадата днес.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Черно море - Септември 2:5 (2:3)

Интересен двубой с много голове. Четири попадения за гостите вкара Николай Манчевски, един гол добави Николай Колев.

Домакините поведоха чрез Мартин Минчев, но гостите стигнаха до пълен обрат. Колев изравни, а Манчевски вкара за 1:2. Иван Иванов направи 2:2 след асистенция на Минчев. До почивката Септември отново излезе напред в резултата.

През втората част столичани вкараха още два гола.

----

Монтана - Левски 0:4 (0:1)

Кирил Киров даде преднина на Левски през първото полувреме.

След почивката Айвън Ангелов се разписа на два пъти, а Васил Сапунджиев - веднъж за успеха на "сините".

Левски е на четвърта позиция с 20 точки. Тимът на Монтана е 12-и.

----

ЦСКА-София - Дунав 3:0 (0:0)

Мачът се игра на втори терен на базата в Панчарево.

И трите гола бяха отбелязани след почивката. Христо Панчев откри в 45-ата минута. Два гола добави Асен Дончев. Той се разписа в 58-ата и в 73-тата мин.

"Червените" са лидери с 25 точки. Дунав заема 11-о място.

----

Ботев (Пловдив) – Славия 1:1 (1:0)

Домакините поведоха още в 4-ата минута, когато Слави Шопов бе изведен сам срещу вратаря на гостите и вкара за 1:0.

След почивката Славия изравни резултата. В 53-ата минута Кристиан Костадинов засече центриране отляво за 1:1.

Ботев натисна, но не успя да реализира създадените положения. В 67-ата минута вратарят на "белите" Никола Виденов се намеси решително, след като отрази шут от пряк свободен удар на Слави Шопов. Топката срещна напречната греда и резултатът остана непроменен.

Ботев доигра мача в намален състав, тъй като Шопов получи схващане, а смените бяха направени. "Канарчетата" направиха неочакван гаф в битката за титлата.