Втора титла за фамилия Живкови на държавното

Лека атлетика
    BGathletic.com 20/01/2018 21:35

Мартин Живков спечели убедително златния медал на 400 м на националния шампионат по лека атлетика за младша възраст в зала.

Сутринта братът близнак Веселин Живков взе титлата на 60 м.

В сутрешните серии Мартин Живков от Академик (София) бе най-бърз с 51.87, а на финала също бе убедителен и се наложи с 51.80 сек.

Сребърния медал на 400 м заслужи Живодар Костов от Берое (Стара Загора), който финишира за 53.92, а Антон Гатев от Радио 999 (Ямбол) с 54.63 спечели бронза.

Орлин Орлинов от СКЛА Сливен спечели титлата на скок дължина. Той направи само 2 опита, които му бяха достатъчни за успеха. В най-добрия си скок той записа 6.50 м.

Успехът му бе дублиран от другия състезател на треньора Атанас Иванов и съотборник на Орлинов - Димитър Ташев. Той се задоволи с 6.20 м за среброто.

С 1 см по-малко на трето място се класира Цветелин Кирилов от АК Плевен2014, който записа 6.19 м.

Извън класирането се пусна Даниел Анков от КЛАСА, който постигна скок от 7.25 м.

Елена Георгиева от Черно море Атлетик (Варна) спечели поредната си титла на 400 м. Възпитаничката на треньорката Иванка Тихова, както и преди година, победи при девойките до 18 г.

Елена финишира на финала за 57.37 сек., като остави след себе си на повече от 4 сек. втората Ивана Иванова (61.76 сек.) от Тракия96 (Пловдив).

Бронзът спечели Мира Николова от Добруджа (Добрич) с 66.87, след падане.

В сутрешните серии шампионката също бе най-бърза, като се класира за заключителното бягане с 57.59.

През лятото на миналата година върхът за Елена Георгиева бе класиране за полуфинал на последното световно първенство за младша възраст в Найроби.