280 деца участваха в младежкия зимен фестивал

Общество
Добави в Svejo
    Viasport 02/03/2018 18:05
280 деца участваха в младежкия зимен фестивал

Олимпийският зимен младежки фестивал завърши днес със стартовете на ски-бегачите.

 

В продължение на два дни над 280 деца и младежи от 22 клуба си дадоха среща в шестото издание на форума, чийто организатори под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“ са Българският олимпийски комитет и асоциация „Спорт в свободното време“.

 

И двете организации имат за свой приоритет развитието на спорта сред младите и насърчаването на талантите в ранна възраст.

 

Ски-бяганията се състояха по 2,5-километрово трасе със старт-финал на Фънзоната в Осогово. В тях най-много медали спечелиха 18-те възпитаници на треньора Райко Пенев от Сапарева баня, които грабнаха 4 от 6-те титли. 

 

Представителите на Рилски скиор също бяха сред най-добрите.

 



Най-оспорвано премина стартът при най-малките момичета, където фотофинишът отреди два златни медала и поделена победа между Габриела Велева и Никол Дишова.




Ето и призьорите в отделните възрастови групи в ски-бягането:

Момчета U12: Георги Джоргов (Паничище), Николай Николов (Паничище), Веселин Белчински (Паничище)
Момичета U12: два златни медала - Габриела Велева (Тритон) и Никол Дишова (Паничище), Елена Христова (Тритон), Виктория Янкова (Тритон)

Момчета U14: Марио Матиканов (Рилски скиор), Георги Наумов (Паничище), Лъчезар Божилов (Паничище)
Момичета U14: Гергана Джаджарова (Паничище), Василена Пехливанова (Паничище), Биляна Чавдарова (Рилски скиор)

Момчета U16: Александър Огнянов (Рилски скиор), Теодор Стоянов (Рилски скиор), Иван Починков (Рилски скиор)
Момичета U16: Валентина Димитрова (Паничище), Десислава Джаджарова (Паничище), Богдана Петрова (Берковица).

На тържественото закриване участниците бяха поздравени от олимпийската шампионка Здравка Йорданова, член на изпълкома на БОК, която награди призьорите и пожела успех на бъдещите спортни звезди на България. Сред наградилите най-добрите бе и Анатоли Илиев, председател на асоциация „Спорт в свободното време“.

 



Ето и призьорите от първия ден в гигантския слалом в ските и в слалома в сноуборда:

АЛПИЙСКИ СКИ


Момчета U14: Петър Баряков(Банско) 45,32 сек., Никола Георгиев (Банско) 45,84, Красимир Вададжийски (Чамкория) 46,19.
Момичета U14: Мартина Иванова (Боровец) 45,61, Лиляна Питова (Банско) 46,07, Ива Скабрина (Банско) 46,21.
Момчета U16: Георги Морунов (Боровец) 44,14, Георги Конярски (Боровец) 44,71, Стефан Ярловски (Боровец) 44,79.
Момичета U16: Симона Скробанска (Боровец) 44,17, Магдалина Бистрина (Банско)Ч 48,49, София Стоянова (Чамкория) 50,07,




СНУОБОРД:


Момчета U11: Ивайло Арменков (Блейд) 1:04,09 мин., Антоний Антонов (Бороборд) 1:13,37, Иван Ахтаподов (Бороборд) 1:17,03
Момичета U11: Мартина Бенева (Блейд) 1:05,81, Яна Попова (Бороборд) 1:14,64, Лея Чапкънова (Бороборд)  1:19,89.
Момчета U13: Мартин Костов (Блейд)  1:03,14, Кристиян Василев (Бордрайдър) 1:03,71, Димитър Илиев (Амерспорт) 1:10,03.
Момичета U13: Андреа Коцинова (Блейд) 1:01,73, Савина Димитрова (Бордрайдър) 1:04,08, Яна Тумбева (Блейд) 1:04,34.

 


Момчета U15: Борис Петров (Бороборд) 58,10, Кристиян Георгиев (Блейд) 1:00,05, Теодор Пашалиев (Амерспорт) 1:01,38.


Момичета U15: Неда Пенчева (Борборд) 1:02,12, Теодора Илиева (Бордрайдър) 1:02,46, Ивана Баталова (Амерспорт) 1:07,13.

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари