U19: Равенство с нерви между Черно море и Лудогорец (обзор)

Viasport 18/04/2018 22:25

Черно море и Лудогорец направиха 2:2 в отложен мач от Елитната юношеска група до 19 г. Резултатът е добър за "орлите".

Победа щеше да върне "моряците" в битката за титлата и да вдъхне надежди на другите преследвачи.

Три точки в полза на "орлите" пък до голяма степен щяха да решат битката за титлата, но и една не е никак зле.

Днес се играха още два отложени мача в Елитната U19. С това неиграни двубои от отминали кръгове вече няма.

----
Черно море - Лудогорец 2:2 (1:1)

Получи се нервен и напрегнат мач с много единоборства.

Домакините откриха чрез Петър Вуцов (син на Велислав Вуцов и внук на Иван Вуцов) в 18-ата минута след пробив и пас на Лъчезар Йорданов. В 35-ата Димитър Митков изравни от пряк свободен удар.

В 65-ата гостите стигнаха до пълен обрат след попадение на Димитър Илиев. Осем минути преди края Виктор Попов изравни, като засече топката при центриране от свободен удар.

Малко преди края Лъчезар Йорданов получи червен картон.

"Не мога да проумея как съдия от Варна (бел. ред. Мартин Великов) свири мач между Черно море и Лудогорец, коментира треньорът на "орлите" Юри Васев. - Беше ясно как ще реферира. Имаме претенции към цялостното му представяне. Нямаше нарушение при изравнителния гол на домакините."

Наставникът на "моряците" Николай Кънчев отказа да коментира съдийството.

----

Марек (Дупница) - Септември (София) 1:5 (0:3)

По два гола на Йордан Тодоров и Мартин Вълчинов и един на Симеон Чатов - бяха вкарани в тази последователност. Домакините намалиха малко преди края при 0:5.

Лошият терен на ст. "Бончук" затрудни и двата отбора, а съперниците опитаха да играят футбол. Двубоят бе двуостър, имаше доста положения пред двете врати. А резултатът е красноречив за разликата в класите.

----
Левски - Берое 3:0 (2:0)

Хубав, динамичен мач, в който гостите можеха и да не паднат с такъв резултат. "Сините" вкараха част от положенията си, старозагорци не успяха нито веднъж.

Голмайстори за Левски са Станислав Иванов, Йоан Гаврилов и Радослав Михалков.

Снимка: официалният сайт на Черно море