Звезди и Марица в спор за титлата при момичетата U15

Ани Колева 28/05/2018 20:25

Звезди 94 (София) и Марица (Пловдив) ще спорят за титлата в държавните финали по волейбол за момичета U15, които се провеждат в Пловдив.

Така домакините ще воюват за златните медали на собствен терен. Съставите на ЦСКА и Левски ще спорят за бронзовите отличия.

До този развой се стигна след като в първия полуфинал Звезди 94 надигра ЦСКА с 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:19). Двубоят бе изключително оспорван, особено в първите два гейма, като "звездите" успяха да покажат повече устойчивост и да надделеят в решителните моменти. „Червените“ успяха да се върнат в играта в третата част, но за повече нямаха сили,, като съперникът не позволи повече противодействие и Звезди 94 спечели мача само с един загубен гейм.

В другия полуфинал Марица победи Левски с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23). Домакините диктуваха темпото, като като спечелиха с разлика първите две части. В третата „сините“ се опитаха да се съвземат и да противодействат, но пловдивчанки не позволиха изненади и затвориха мача с чиста победа.

Волейболистките на Марица излизат за златото пред собствена публика

Така за бронзовите отличия ще има вечно дерби. Мачът е на 29 май от 15:00 ч в пловдивската зала "Олимпиада". След това, от 17:00 ч, е финалният спор за златото.

Волейболистките на Казанлък завършиха на пето място. В двубоя за тази позиция „розите“ надиграха Дунав (Русе) с 3:0 и завършиха максимално близо до финалната четворка, а русенки заеха шесто място.

В спора за седмата позиция Велбъжд (Кюстендил) надигра Арда (Кърджали) с 3:1 и завърши седми в подреждането, а тимът от Кърджали оформи осмицата.

Крайно класиране 5-8 място