ОУ „Вапцаров“ е шампион по баскетбол за 5-7 клас

Viasport 04/06/2018 10:05
Завърши ученическото първенството по баскетбол за 5-7 клас за момчета към БАСУ. То се проведе в град Ботевград от 31 май до 3 юни.

Срещите се проведоха в двете зали в града. Първите два дни отборите играха в обновената зала „Георги Христов“, а в следващите два дни децата влязоха в зала „Арена Ботевград“ и бяха истински щастливи от това.

Баскетболистите на ОУ „Н. Й. Вапцаров” станаха безапелационни шампиони на България. На финала те се наложиха над своите връстници от Несебър с категоричното 81:50.

В останалите мачове воденият от преподавателката Светла Ралчева тим също постигна убедителни победи. В предварителната група „Б“ отново надигра Несебър с 89:68, а също и Нови Искър със 105:26, Варна със 74:37 и Русе със 100:20. На полуфинала в събота вапцаровци разгромиха и първенеца на област Пловдив от град Раковски.

Купата и златните медали бяха връчени от кмета на община Ботевград Иван Гавалюгов.

Най-добър реализатор на финалния турнир стана Хрисимир Маринов от ОУ „Н. Й. Вапцаров”.

С купата за второто място и със сребърните медали отборът на Несебър бе награден от президента на Българската асоциация спорт за учащи Юлия Боянова.

С бронзовите медали, получени от главния съдия на турнира Владимир Атанасов, е Троян, спечелил мача за третото място с Раковски със 70:26.

Всички участници и преподаватели изразиха своето удовлетворение от условията и организацията, които предостави Ботевград за провеждане на финалния турнир.