Ахил, ЦСКА, Марица и Варна на държавни финали U17

Ани Колева 05/06/2018 16:40

Отборите на Ахил (София), ЦСКА, Марица и ДКС (Варна) се касираха за държавните финали по волейбол на България за девойки U17.

Четирите тима заеха първите две места в допълнителните квалификационни турнири, като оформиха осемтте участници в спора за титлата.

Група А от допълнителните турнири се проведе в столичната зала „Васил Симов“ с участието на ЦСКА, Ахил, Локомотив 1929 (София) и Хебър (Пазарджик).

Победителки станаха волейболистките на Ахил, които отбелязаха три победи над съперниците и с отличните си игри намериха място сред най-добрите за тази възраст за първи път в своята история.

По пътя към първото място представителките на Ахил направиха голямата изненада и се наложиха над домакините от ЦСКА в изключително оспорван двубой с 3:2 гейма.

Последваха две чисти победи над Хебър и Локомотив, като момичетата на Александър Рашков спечелиха надпреварата.

След края на последната срещата последва бурна радост, като ентусиазираните фенове на клуба се присъединиха към отбора и всички заедно направиха на полето "хорото на победата".

Втори, с две победи се нареди тимът на ЦСКА, като и двата отбора се класираха за държавните финали.

Трети завърши съставът на Локомотив, а четвърти остана Хебър, като и двата състава отпадат от по-нататъшна борба.

Волейболистките на ЦСКА се класираха за държавните финали

Резултати и класиране в група А, вижте тук.

Група Б от допълнителните турнири се проведе във Варна. Участие взеха домакините от ДКС (Варна), Перун (Варна), Марица (Пловдив) и ЦПВК (София).

В надпреварата изненади нямаше, като представителките на Марица бяха лидер и надиграха чисто своите съперници.

Марица продължава в спора за титлата

Другият тим, който се отличи бе този на домакините, като волейболистките на Варна зарадваха своите фенове и приятели и завършиха само с една загуба от Марица, като  приключиха на втора позиция.

Така двата тима продължават в спора за титлата.

Волейболистките на Варна намериха място сред най-добрите

Трети се наредиха представителките на ЦПВК, а четвърти остана Перун, като и двата тима отпадат от по-нататъшна борба.

Резултати и класиране в група Б, вижте тук.

В държавните финали за девойки U17 участват осем отбора. Ето всички финалисти: Левски, Казанлък, Бдин Вида (Видин), Пирин (Разлог), Ахил (София), ЦСКА, Марица (Пловдив) и ДКС (Варна).