Вижте и последните тимове за финалите за момчета U14

BGbasket.com 18/06/2018 10:54

Вчера бяха изиграни последните квалификационни баскетболни мачове за момчета U14 от турнира в Сливен.

С това станаха ясни всички участници във финалния турнир на държавното първенство в тази възраст. Финалите ще се проведат между 26-30 юни в софийските зали „Румен Пейчев“ и „Триадица“.

Домакинът Сливен баскет и Чавдар (Троян) ще бъдат част от финалите в София, след като записаха съответно актив 4-0 и 3-1 в квалификационния турнир. Сливенският тим спечели убедително мачовете си, а спорът за второто място бе между троянци и Доростол, като мачът приключи при резултат 62:56. По-назад в класирането останаха Академик София и Хасково.

Във финалите ще участват 12 отбора – класиралите се от квалификациите: Левски, ЦСКА, БУБА, Славия, Рилски спортист, Тунджа (Ямбол), Сливен баскет и Чавдар (Троян), както и директно попадналите там участници в турнира за Купа БФБ U14 Балкан, Академик Бултекс 99, Черно море Тича и Несебър.