Изгониха пет момичета от един отбор на финалите

BGbasket.com 27/06/2018 22:30

Пет баскетболистки на Шампион 2006 бяха изгонени по време на мач от финалите на държавното първенство за момичета до 14 години, което се провежда в Самоков.

Това се случи при загубата от Славия с 43:47 по-рано днес.

Причината са натрупани лични нарушения на състезателките, които трябваше да напуснат преждевременно мача. Това принуди старши треньорът на тима Ирена Колева да разчита само на шест момичета до края на срещата, тъй като групата бе от 11 баскетболистки.

Любопитното е и съотношението на получените лични нарушения. Славия получи шанса да изпълни общо 43 наказателни удара, докато Шампион 2006 - 24.

Двубоят бе много оспорван, като на почивката Славия водеше с 9 точки. Съперникът му обаче изигра силна трета част и преди последната четвърт стигна до равенство, като мачът бе решен в последните минути.

След втория ден от надпреварата лидери без загуба са Дунав Русе и НСА. Следват Шампион 2006, Славия и Светкавица с баланс 1-2. На последното място е Монтана 2003 с три загуби.