Словения и Холандия си осигуриха квоти за Дивизия A

Мария Маринова 05/08/2018 09:25

Словения и Холандия се класираха за финала на европейското първенство по баскетбол в Дивизия B, което се провежда в Скопие. Двата тима си осигуриха и квоти за Дивизия A през следващия сезон, независимо кой ще спечели трофея. Мачът за титлата е от 22:00 часа в СРЦ „Кале“.

На полуфиналите Словения записа драматична победа срещу Белгия със 73:70 след обрат в края, докато Холандия се наложи над Естония със 79:68.

Белгия и Естония ще играят за бронзовите медали, а победителят също ще спечели промоция в елита.

Както вече стана ясно, България ще играе с Полша за разпределение на 11/12 място на шампионата, като срещата е от 19:45 часа в зала „Яне Сандански II”.

Мария Маринова, пратеник на BGbasket.com в Скопие (Македония)