Холандия спечели титлата в Скопие

BGbasket.com 05/08/2018 23:50

Холандия U18 спечели титлата на европейското първенство по баскетбол в Дивизия B, което завърши днес в Скопие. На финала тимът не остави шансове на Словения и спечели мача с категоричното 86:57. Двубоят се проведе в СРЦ „Кале“.

Холандците поведоха с 23:15 още след десет минути игра, а на почивката авансът им вече бе 20 точки. Те продължиха да контролират събитията на терена и след 25:12 през третата част окончателно сложиха точка на спора, като до края мачът се доиграваше.

Кейе ван дер Фюрст де Фрийс бе над всички и отбеляза 35 точки за победителите, като записа на сметката си още 6 борби и 8 асистенции. За Словения най-резултатен бе Петър Вуячич с 20 точки.

Словения и Холандия вече си бяха осигурили място в Дивизия A, като днес това стори и Белгия, печелейки мача за третото място срещу Естония със 73:67.

България завърши на 11-о място в крайното класиране на шампионата, след като в последния си мач надви Полша с 85:83.

Мария Маринова, пратеник на BGbasket.com в Скопие (Македония)