Етър – Левски е финалът на турнира Трифон Иванов

Viasport 14/08/2018 21:25

Етър – Левски е финалът на детския футболен турнир в памет на легендарния защитник Трифон Иванов.

Надпреварата стартира днес на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Етър направи равен 0:0 с Берое, а ЦСКА победи старозагорци с 3:2. По този начин двубоят Етър – ЦСКА трябваше да определи финалиста от едната група.

Възпитаниците на Етър с треньор Стефан Николов, родени след 1 януари 2007 г., победиха "червените" с 2:0. Още през първата част Тонислав Донков откри резултата, а Веселин Ангелов вкара красив гол за крайното 2:0.

В другата група Левски бе категоричен. "Сините" надиграха Локомотив (Горна Оряховица) с 2:0 и победиха Черноморец 1919 (Бургас) с 4:1.

В другия мач в групата Черноморец 1919  се наложи над Локомотив с 2:1. Стоян Вълчев откри резултата в 20-ата минута за бургазлии, Георги Дачев изравни, но в 30-ата Димитър Кирилов оформи крайното 2:1.

Утре от 9:30 ч. са мачовете за 3-0 и 5-0 място, а от 11:30 ч. започва и финалът за купа "Трифон Иванов".

За утрешния финал се очакват петима съотборници на Трифон Иванов от националния отбор по футбол. Националният селекционер Петър Хубчев и членът на Изпълкома на БФС Емил Костадинов пристигат във Велико Търново. Главният мениджър на Етър Красимир Балъков и треньорът Илиян Киряков също ще уважат решителния мач за трофея и церемонията по награждаването.

Естествено, на стадиона ще бъде и организаторът на турнира Бончо Генчев, председател на Зоналния съвет на БФС в старата столица.

За първо, второ и трето място са предвидени купи и медали. Със специална статуетка ще бъде награден най-добрият защитник.

Източник: sport-vt.com