U19: Локомотив си тръгна с три точки от Стара Загора (обзор)

Ваня Николова 24/08/2018 22:35

Шест срещи от трети кръг в Елитната U19 се играха тази вечер.

Два тима продължават с пълен актив от девет точки. Това са Септември и Лудогорец. Разградчани спечелиха гостуването си в Сливен, а Септември победи ЦСКА.

Левски записа убедителна победа над Марек в София.

Локомотив (Пловдив) си тръгна с три точки от Стара Загора. В друг напрегнат мач Пирин измъкна минимална победа над Дунав.

Янтра 1919 и Нефтохимик не излъчиха победител.

Останалите два мача Черно море – Славия и Ботев (Пловдив) – Монтана ще се играят съответно на 26 и 27 август от 17:30 ч.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Берое – Локомотив (Пловдив) 1:2 (0:2)

Локомотив откри в 9-ата минута, когато Илиян Томов засече центриране отдясно. В 34-ата минута Октай Юсеин се озова сам срещу вратаря на Берое и удвои преднината на гостите.

До почивката, както и след това, Берое имаше добри възможности за попадение. Домакините върнаха един гол в 81-ата минута. Валентин Иванов излезе сам срещу стража на Локомотив, прехвърли го, топката срещна напречната греда и се върна в наказателното поле, където Мануел Иванов направи добавка за крайното 1:2.

---

Левски – Марек 7:1 (2:1)

Хеттрик за Левски вкара Ремзи Неджип. Той се разписа през първата част в 15-ата и 31-ата минута. Преди почивката Марек се възползва от грешка на домакините и върна един гол чрез Симеон Димитров.

Мартин Петков направи 3:1 в 61-ата минута. Ремзи Неджип оформи хеттрика си в 75-ата минута, а три по-късно Мартин Петков отбеляза за 5:1.

Кирил Киров и Симеон Димитров също записаха имената си сред голмайсторите с попадения съответно с 85-ата и 90-ата минута.

---

Пирин (Благоевград) – Дунав (Русе) 1:0 (0:0)

Много интересен мач, изпъстрен с два червени картона, дузпа и много нерви.

През първата част домакините изпуснаха 11-метров наказателен удар. Изстрелът на Асен Крушовски бе спасен от стража на Дунав Борислав Начев, който през целия двубой направи много добри спасявания.

Ивайло Михайлов бе златната резерва за домакините в тази среща. Той се появи в игра след почивката и малко след това, в 58-ата минута, вкара единствения гол. Михайлов пое от центъра при контраатака на Пирин, напредна, влезе в наказателното поле и се разписа за 1:0.

Двата тима завършиха в намален състав. Малко преди края Кирил Ангелов от Пирин фаулира Теодор Иванов от Дунав. Двамата се спречкаха на тъчлинията и бяха изгонени с директни червени картони. Последваха разправии и нерви, резултатът остана непроменен.

---

Янтра 1919 (Габрово) – Нефтохимик 0:0

Първи домакински мач за Янтра 1919 за сезона. Зрителите на стадион "Васил Априлов" обаче не видяха голове.

Гостите имаха две чисти ситуации, които бяха пропуснати от Денислав Минчев и Иво Георгиев.

За Янтра това е първа точка след двете загуби в първите два кръга.

---

Сливен – Лудогорец 0:4 (0:4)

Гостите решиха мача в своя полза още до почивката. Димитър Митков откри в 17-ата минута, а в 24-ата Кирил Янакиев удвои.

Преслав Петков направи 3:0 в 33-ата минута. Василен Марков оформи крайния резултат в 39-ата минута.

През второто полувреме Исмаил Исмаил удари греда за Лудогорец, а пропуски направиха Кирил Янакиев и Кристиян Кънчев.