U17: Ботев (Пловдив) надви Славия за трета поредна победа

Viasport 15/09/2018 20:15

Ботев (Пловдив) победи Славия с 3:1 в  първи мач от трети кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Гостите имаха възможност да поведат в началото, но не се възползваха от грешка в отбраната на Ботев. Кирил Сашов откардна топката в центъра, напредна и се озова сам срещу вратаря на домакините Милко Баданов, който отрази удара.

Георги Господинов и Георги Трифонов имаха добри възможности за Ботев преди Иво Казаков да открие резултата. В 31-ата минута Петър Итов проби отляво и центрира успоредно на голлинията, а Казаков отблизо вкара за 1:0.

След почивката Ботев отново създаде добри положения, пропуснати от Мерт Салимехмед, Атанас Стоименов и Георги Трифонов, като и стражът на "белите" Никола Виденов се намеси успешно.

В 70-тата минута Славия изравни. Хари Денков центрира от фаул, а Рафаил Пърликов вкара с глава.

Десетина минути по-късно Иво Казаков отново изведе "канарчетата" напред след подаване на Мартин Русев. В последната минута Мартин Иванов наказа грешка в отбраната на Славия за крайното 3:1.

Това е трета поредна победа за Ботев (Пловдив).

Останалите мачове от кръга са в неделя, 16 септември.