U17: Левски-Раковски взе първа точка, изненада Лудогорец (обзор)

Ваня Николова 29/09/2018 13:55

Левски-Раковски направи 1:1 с Лудогорец в София в среща от петия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

За столичани това е първа точка за сезона.

В другия мач, който се игра тази сутрин в Елитната U17, Ботев победи като гост Дунав с 2:0.

По-късно днес Левски гостува на Монтана.  Останалите пет мача от кръга са в неделя, 30 септември.

Вижте най-важното от днешните срещи.

---

Левски-Раковски – Лудогорец 1:1 (1:1)

Домакините поведоха в 7-ата минута, когато се разписа капитанът на "сините" Георги Вълков.

Малко преди края на първото полувреме Лудогорец изравни. Алекс Луканов отбеляза красиво попадение от около 20-25 метра.

Гостите имаха доста положения, удариха и три греди.

---

Дунав (Русе) – Ботев (Пловдив) 0:2 (0:2)

Пета поредна победа за Ботев (Пловдив) в Елитната U17. "Канарчетата" продължават страхотното си представяне от началото на сезона.

"Жълто-черните" са лидери в класирането с пълен актив от 15 т. Септември и ЦСКА, които също нямат загубена точка от началото на сезона, играят утре съответно срещу Берое и Черно море.

Ботев вкара двата си гола за седем минути в края на първото полувреме.

В 32-ата минута Петър Итов стреля от средна дистанция, топката тупна коварно и влетя във вратата за 1:0. Трябва да отбележим, че гостите се оплакаха от лошия терен на Русенския университет, на който се игра срещата.

В 39-ата минута играчите на Петър Пенчев ликуваха за втори път. Топката бе центрирана от свободен удар към наказателното поле на домакините, Атанас Чернев изпревари защитник и с удар от въздуха покачи на 2:0.

След почивката ботевистите ограничиха до минимум положенията пред своята врата, а домакините разчитаха предимно на центрирания. В самото начало на втората част вратарят на гостите Милко Баданов спаси удар от около 20 метра, като това бе и единствената по-интересна ситуация.