ЦСКА U17 срази Черно море за пета поредна победа (видео)

Ваня Николова 30/09/2018 17:15

ЦСКА победи Черно море с 5:1 в  мач от пети кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Славия".

"Червените" започнаха по-активно срещата, контролираха двубоя и заслужено стигнаха до успеха.

Даниел Иванов откри в 12-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно "армейците" удвоиха. Топката бе центрирана от фаул, гостите не изчистиха добре, тя попадна в Мартин Аврамов, който се разписа за 2:0.

Две минути преди почивката Тома Ушагелов направи преднината на ЦСКА класическа. Нападателят отбеляза с хубав далечен удар.

В края на полувреме Паоло Пасков не успя да засече подаване отдясно и гостите спечелиха само корнер в тази ситуация.

15 минути след подновяването на играта Черно море имаше отлична възможност да намали. Ударът на Джан Хасан бе отразен с една ръка от стража на ЦСКА Илия Шаламанов.

Малко по-късно Росен Стефанов от състава на гостите прати топката в аут след центриране от фаул.

В 70-ата минута Тома Ушагелов вкара втория си гол в мача за 4:0 след подаване отдясно на Димитър Михайлов.

Малко след това Михайлов бе изведен да стрелкова позиция, но вратарят на Черно море Стефан Петков се справи и изби.

В края двата тима си размениха по един гол. Черно море отбеляза почетно попадение чрез Радослав Златев в 88-ата минута. В 89-ата Тома Ушагелов оформи хеттрика си. Той се разписа с глава след ъглов удар.

Ушагелов, който през лятото премина от Славия на "Българска армия", вече има девет гола на сметката си.

ЦСКА е с пълен актив от 15 точки, колкото имат отборите на Септември и Ботев (Пловдив). "Червените" обаче са с по-добра голова разлика, което в момента им отрежда първата позиция. Черно море е на шесто място с 9 т.

---

ЦСКА – Черно море 5:1 (3:0)

1:0 Даниел Иванов (12), 2:0 Мартин Аврамов (22), 3:0 Тома Ушагелов (43), 4:0 Тома Ушагелов (70), 4:1 Радослав Златев (88), 5:1 Тома Ушагелов (89)

ЦСКА: Илия Шаламанов-Тренков, Любомир Митков, Християн Петров, Мартин Аврамов (Георги Замфиров), Иван Иванов (Атанас Няголов), Кристиян Атанасов (Георги Юруков), Емил Ценов-капитан, Даниел Иванов, Мартин Смоленски (Митко Митков), Тома Ушагелов, Димитър Михайлов

Треньор: Добромир Митов

Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Наско Янков (Евгени Желязков), Калин Георгиев (Тони Иванов),  Светослав Николов (Драгомир Радев), Мартин Милушев-капитан, Джан Хасан, Паоло Пасков (Берк Джевдет), Радослав Златев,  Радостин Желев;

Треньор: Тодор Каменов

Съдии: Иво Исаев, Павлета Рашкова, Мартин Русев

Делегат на БФС: Благой Благоев

Жълти картони: Кристиян Атанасов, Иван Иванов (ЦСКА)