U17: Септември няма спирка (обзор)

Ваня Николова 30/09/2018 19:45

Септември продължава впечатляващото си представяне от началото на сезона в Елитната U17.

Под ръководството на треньора Иван Гешев тимът победи Черно море (3:2), Левски (3:0), Сокол (3:2) и Лудогорец (5:3), а днес се наложи над Берое с 5:0.

Септември, ЦСКА и Ботев (Пловдив) са трите отбора, които са с пълен актив.

Локомотив (Пловдив) се наложи вкъщи над Етър с 2:0. Славия надви Ботев (Враца).

Интересно беше и на мача в столицата Витоша (Бистрица) – Сокол. Тимът от Марково си тръгна с три точки от София.

Три срещи се играха в събота.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Септември – Берое 5:0 (5:0)

Септември уби интригата още през първото полувреме. До 25-ата минута домакините водеха с 5:0.

Още в 6-ата минута Кристиан Тасков изведе домакините напред с шестия си гол за сезона.

Делян Ганев удвои от пряк свободен удар.

Малко по-късно Ганев стреля отново от фаул, топката бе избита, а при добавката Георги Доканин вкара за 3:0.

Мартин Тодоров направи 4:0, а крайното 5:0 оформи Александър Виденов от пряк свободен удар.

---

Локомотив (Пловдив) – Етър 2:0 (2:0)

В десетата минута бе отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка. Сашо Лебанов реализира наказателния удар за 1:0. В 36-ата минута гол на Етър не беше зачетен поради засада.

Малко преди почивката играчите на на Кириякос Георгиу удвоиха преднината си. Янко Неданов засече подаване по земя за 2:0.

През второто полувреме гостите също имаха своите възможности, които не съумяха да реализират.

---

Ботев (Враца) - Славия (София) 0:1 (0:1)

Славия се върна на победния път след двете загуби от Ботев (Пловдив) и ЦСКА.

"Белите" отбелязаха в 37-ата минута. Гостите организираха бърза контраатака, която бе завършена успешно от

Кирил Сашов.

Славия заема седмо място с 9 точки, колкото имат Черно море и Берое.

---

Витоша (Бистрица) - Сокол (Марково) 1:2 (1:0)

Обрат и два червени картона белязаха срещата, която се игра на стадион "Летище". Витоша поведе в 20-ата минута чрез Филип Иванов.

В 29-ата минута домакините останаха в намален състав. Румен Захариев получи втори жълт картон и напусна терена.

В 48-ата минута Сокол изравни. Георги Коев вкара за 1:1. Минута по-късно гостите също останаха с 10 души. Мартин Праматаров бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Десет минути преди края играчите на Сокол се възползваха от грешка в тима на Витоша и стигнаха до пълен обрат. Вратарят на домакините Борис Тодоров сгреши, топката попадна в Георги Коев, който не се поколеба да се разпише за крайното 1:2.