U15: Ботев (Враца) разби Верея за първа победа (снимки)

Viasport 06/10/2018 14:30

Ботев (Враца) записа първа победа в Елитната група U15 след успех с 5:1 като домакин на Верея (Стара Загора).

Срещата на стадион "Христо Ботев" започна с 12 минути закъснение заради забавяне на полицията.

Още в първите минути домакините наложиха тотален натиск с атаки по крилата и при първото си положение откриха след пробив на Кристиян Йотов, който подаде на свободния Алекс Коларов.

Последваха още опасни пробиви, дело на Людмил Йотов, който комбинираше отлично с брат си Кристиян и последният се оказа на стрелкова позиция в 8-ата минута, но вратарят Росен Петров отрази.

В 15-ата минута при изпълнение на корнер Николай Велчев покачи на 2:0, а в следващите 2 минути вратарят на гостите отново беше на мястото си след удари на Людмил Йотов и Янис Янакиев.

Верея направи първата си по-сериозна атака едва в 24-ата минута, но опит за удар беше изчистен в корнер.

В 27-ата минута Кристиян Йотов се оказа сам в наказателното поле, ударът му беше спрян с ръка от защитник на гостите и съдията отсъди дузпа. Мирослав Маринов реализира за 3:0.

Втората част започна както и първата, а Маринов от Ботев опита късмета си с удар от 25 метра. В 46-ата минута влезлият като резерва Цветислав Цветанов засече центриране на Маринов за 4:0, а 10 минути по-късно близо 50-метров пробив отляво на Людмил Йотов завърши с удар в гредата. Цветанов се оказа на точното място и от няколко метра направи 5:0.

Футболистите на Верея започнаха да гледат по-смело напред и в 63-ата минута Васил Димитров се възползва от зле избито центриране и от точката на дузпата оформи крайното 5:1.

По неясни причини съдията свири края на първото полувреме чак на 41-ата минута без реално да е имало причина за продължение, а след срещата уточни, че според него в тази група мачовете се играят по 40 минути на полувреме. Втората част приключи точно на 35-ата минута.

В другата среща днес Септември победи с 1:0 като гост Етър.

---

Ботев (Враца) - Верея (Стара Загора) 5:1 (3:0)

1:0 Алекс Коларов (3), 2:0 Николай Велчев (15), 3:0 Мирослав Маринов (27-дузпа), 4:0 Цветислав Цветанов (46), 5:0 Цветислав Цветанов (56), 5:1 Васил Димитров (63)

Ботев (Враца): Любомир Василев, Николай Велчев, Александър Тодоров, Георги Георгиев (Божидар Джунов), Любомир Любомиров, Пламен Спасов-капитан, Мирослав Маринов, Янис Янакиев (Ивайло Дудушки), Кристиян Йотов (Цветислав Цветанов), Алекс Коларов (Йордан Павлов), Людмил Йотов;

Треньор: Лукан Луканов;

Верея: Росен Петров, Васил Димитров, Дениз Мустафа, Иван Димитров, Мартин Стоянов (Николай Илиев), Младен Филипов-капитан, Теньо Тенев, Тихомир Кръстев, Николай Станев, Филип Семков, Ивайло Николов (Николай Христов);

Етър – Септември 0:1 (0:0)

Мач без много положения. Гостите стигнаха до успеха в последната минута на срещата. Красиан Колев вкара след корнер.

За Септември това е втора победа в първенството. Столичани заемат шеста позиция във временното класиране с 9 точки.