U17: Витоша (Бистрица) взе точка в Разград (обзор)

Ваня Николова 06/10/2018 19:30

Витоша (Бистрица) взе точка при гостуването си на Лудогорец в Разград в мач от шестия кръг на Елитната група до 17 години.

Септември продължава блестящото си представяне с шеста поредна победа, този път тимът спечели визитата си на Етър с 3:1.

Берое надви Левски-Раковски в Стара Загора. В последната среща за деня Ботев (Враца) и Дунав не си вкараха.

Две срещи от кръга ще се играят в неделя, 7 октомври, а последните два мача – Ботев (Пловдив) – Локомотив (Пловдив) и Левски – ЦСКА, са във вторник, 9 октомври.

Вижте най-интересното от днешните двубои.

---

Лудогорец - Витоша (Бистрица) 1:1 (1:1)

Лудогорец откри резултата в средата на първото полувреме, след като се възползва от грешка на гостите. Голът отбеляза Онур Чолак. Три минути преди края на първата част Витоша изравни чрез Чавдар Димитров.

Разградчани пропуснаха положения чрез Калоян Симеонов, Онур Чолак и Георги Николов. Последните двама излязоха очи в очи с вратаря на съперника, но не успяха да го преодолеят.

Витоша също има възможност да направи изненадата още по-голяма и да победи в разград. Пропуски за тима на Никола Николов направиха Чавдар Димитров и Красимир Ангелов.

Мачът бе изпъстрен с много жълти картони, а в 69-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко на терена, след като Калоян Симеонов бе изгонен от главния рефер заради реплика.

Лудогорец игра без двама от основните си халфове - Петър Георгиев и Даниел-Виктор Кънчев, които са контузени. В средата на първата част заради травма играта напусна още един полузащитник - Хидает Хюсеин.

---

Етър – Септември 1:3 (0:1)

Мартин Тодоров изведе гостите напред в резултата през първото полувреме. Тойсе разписа от дузпа. След почивката Етър изравни чрез Стивън Манолов.

В края Септември вкара два гола. В 85-ата минута Мартин Тодоров даде преднина на столичани, а третото попадение вкара Кристиан Тасков.

От началото на сезона Мартин Тодоров има 6 гола (два от дузпа), а Тасков се е разписвал 7 пъти за Септември.

Отборът, воден от Иван Гешев, е лидер с 18 точки. ЦСКА и Ботев (Пловдив) имат по 15, но и мач по-малко. Във вторник ЦСКА гостува на Левски, а Ботев приема Локомотив (Пловдив).

---

Берое - Левски-Раковски 4:1 (2:1)

"Зелено-белите" отбелязаха по два гола във всяко от двете полувремена като още до 15-та минута поведоха с 2:0 след попаденията на Христо Пенев и централния защитник Пламен Пенев.

Малко след това гостите върнаха едно попадение чрез Емин Ал-Джунейд. През първото полувреме старозагорци удариха греда. Играчите на Левски-Раковски допуснаха индивидуални грешки, които бяха наказани.

След почивката играчите на Атанас Рибарски решиха мача в своя полза с две бързи попадения в 67-ата и 69-ата минута на Христо Пенев и Никола Маринов оформиха крайния резултат.

---

Ботев (Враца) - Дунав 2010 (Русе) 0:0

Играчите на Дунав бяха по-активни първото полувреме. Вратарят на Ботев се намеси решително при най-сериозното положение за гостите.

Домакините имаха повече положения през втората част.

Двата тима са съседи в класирането. Дунав е 11-и с 5 точки, Ботев е 12-и с 4.