Петър Иванов и акробатите ни са на финал в Аржентина

Олимпизъм
    Viasport 09/10/2018 09:38

През втория състезателен ден на продължаващите в Буенос Айрес трети младежки олимпийски игри България си осигура място в два финала в отделните спортове.

В дебютното за историята на олимпиадите спортно катерене Петър Иванов стартира с 15-о място в първото изпитание „скорост (8,49 сек.), но след това в коронната си дисциплина „боулдър“ се нареди втори след японеца Кейта Дохи. В последното изпитание Иванов отново се представи силно, което го класира четвърти в дисциплината и на четвърто място в общото комбинирано класиране. Така, с общо 120 т. нашият талантлив състезател си осигури място сред шестте финалисти, които ще спорт за разпределение на отличията в сряда, 10 октомври. Лидер с 99 т. е Кейта Дохи от Япония.

Късно снощи двойката ни в спортната акробатика Мариела Костадинова и Панайот Димитров се представи отлично и се класира без проблем за финала. На „баланс“ нашите бяха четвърти с 27,450 т., след това на „динамика“ останаха пети с 26,775 т., а на „комбинирано“ бяха безапелационни за първото място с 27,775. Така в общото класиране българската двойка се нареди на трета позиция, с равен резултат от по 82,000 т. с украинската двойка, което им отрежда място на финала, насрочен за полунощ срещу следващия вторник българско време.

Мария Делчева продължи победната си серия в бадминтона като надигра с 2:0 (21:13, 21:16) украинката Анастасия Прозорова. Българката се нуждаеше от само 23 минути за успеха, а следващата й съперничка ще бъде Ти Ан Ту Ву от Виетнам. Срещата е във вторник от 21,15 ч. българско време. Делчева записа победа и в тандем с камбоджанеца Вам в турнира на микс двойки и в следващия етап ще си партнира с шведката Ашвати Пилай срещу тандема Гох(Малайзия)/Гинга(Молдова).