U19: ЦСКА спечели по категоричен начин дербито с Левски (видео, снимки)

Ваня Николова 19/10/2018 17:25

ЦСКА спечели по категоричен начин дербито с Левски с 4:1 от 11-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години.

Двубоят се игра на терен 1 на базата на ЦСКА в Панчарево.

Играчите на Ивайло Станев направиха силно първо полувреме и на почивката се оттеглиха с два гола аванс.

Домакините имаха възможност да открият още в 3-ата минута. Митко Митков проби отляво и подаде в наказателното поле, където Радослав Илиев нанесе удар, а топката се удари в гредата.

"Червените" поведоха в 26-ата минута. Жулиан Манолов отне пред наказателното поле на Левски, топката стигна до Митко Митков, който не се поколеба да стреля от дистанция. Получи се красив гол за 1:0.

Десет минути по-късно "армейците" удвоиха. Жулиан Манолов намери Радослав Илиев, който се освободи от бранителите в синьо и с прецизен удар направи 2:0.

В началото на втората част "сините" имаха 2-3 статични положения пред вратата на ЦСКА, а далечен удар на Мартин Петков излезе в аут.

В 60-ата минута Левски намали. Гостите организираха контраатака, при която Ремзи Неджип се озова на добра позиция и се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Пет минути по-късно ЦСКА възстанови преднината си от два гола. Александър Иванов стреля от дъгата на наказателното поле, топката стигна до Борислав Будинов, който бе сам срещу стража на Левски. Играч на "сините" покри засадата, нападателят на "червените" вкара за 3:1.

В добавеното време Огнян Николов направи победата на ЦСКА още по-убедителна. Андрей Йорданов центрира отляво, а Николов вкара за 4:1.

Трябва да отбележим, че Левски играе в тази група предимно с футболисти, родени през 2001 година, докато ЦСКА залага на юношите си, набор 2000.

Фотогалерия от срещата, ВИЖТЕ ТУК

---

ЦСКА – Левски 4:1 (2:0)

1:0 Митко Митков (26), Радослав Илиев (36), 2:1 Ремзи Неджип (60), 3:1 Борислав Будинов (65), 4:1 Огнян Николов (90)

ЦСКА: Борис Груев, Джулио Чарлов, Никола Борисов, Адриан Гиргинов, Милен Манчев, Валентин Антов-капитан, Радослав Илиев (Огнян Николов), Жулиан Манолов, Борислав Будинов (Любослав Златков), Александър Иванов (Йоан Бауренски), Митко Митков (Андрей Йорданов);

Треньор: Ивайло Станев;

Левски: Петър Иванов-капитан, Георги Александров, Томислав Папазов, Васил Сапунджиев,  Гален Ненов, Ивайло Иванов, Кирил Киров (Александър Макрис), Мартин Петков, Йордан Георгиев (Радослав Михалков), Антониян Харалампиев (Патрик-Габриел Галчев), Ремзи Неджип;

Треньор: Йордан Петков;

Съдии: Георги Николов, Мартин Венев и Павлин Михайлов;

Делегат на БФС: Благой Благоев;

Жълти картони: Томислав Папазов, Антониян Харалампиев (Левски), Борислав Будинов, Андрей Йорданов (ЦСКА);