Над 300 участници на 30-ия юбилеен национален турнир за деца и младежи в риск

Футбол
Добави в Svejo
    Viasport 06/11/2018 18:05
Над 300 участници на 30-ия юбилеен национален турнир за деца и младежи в риск

Повече от 300 участници стартираха в завършилия днес 30-и национален турнир за деца и младежи в риск.

 

Юбилейното издание бе организирано със съдействието на София – Европейска столица на спорта, която се погрижи за доброто настроение на всички присъстващи на този силно емоционален празник. За това спомогна и присъствието на тв-водещия Део, който зарадва децата с изпълнението на любими техни песни.

През целия ден комплекс „Спортна София 2000“ в парк Възраждане, Зона Б5 бе огласян от участниците, които отново бяха събрани под наслова „Спортът достъпен за всички деца“. Събитието се организира от Сдружение
„Българска спорна федерация за деца и младежи в риск” и се провежда ежегодно от 2003 г. досега с по две издания всяка година – пролетно (Великденско) и есенно-зимно (Коледно).

 



В турнирите участваха момчета и момичета от клубовете „Широко сърце” и от домовете за деца лишени от родителски грижи в страната, ЦНСТ, СУПЦ и ВУИ, както и от центрове за настаняване на бежанци на възраст между 12 и 18 години.

 

Първенството привлече повече от 300 възпитаници от над 33 социални институции в цялата страна. Те определиха шампионите в 6 спорта: лека атлетика, минифутбол, бадминтон, тенис на маса, баскетбол 3 на 3 и таекуондо.

 

 



Призьорите бяха поздравени и наградени Анатоли Илиев – председател на Българска спортна федерация за деца и младежи в риск, Венцислав Игнатов – директор дирекция „Ученически спорт“ в ММС, Теодора Иванова – главен
секретар на Агенцията за защита на децата, Светлана Големанова –директор Маркетинг на Български спортен тотализатор, Цвети Божидарова –мениджър Спортна София, Красимир Събев – експерт в Министерство на
младежта и спорта и др.

 


Децата проследиха и награждаването на щастливците, спечелили автомобили от последните тиражи на Българския спортен тотализатор, церемонията се състоя успоредно с надпреварите по отделните спортове на националния
турнир.


Ето и шампионите:

Лека атлетика, крос
Момичета: Юсние Илиева Велико (Търново 2 и 3)
Момчета: Владислав Стефанов (Враца)
Девойки: Мери Юсменова (ВТ Цветарска)
Юноши: Богдан Миладинов (Долна баня)

Таекуондо
Момичета: Мирка Рангелова (Роман)
Момчета: Симеон Шомев (Ракитово)
Девойки: Мелиса Василева (Детелина Шн)
Юноши: Румен Филипов (Ракитово)

Минифутбол
Момчета: Враца

Бадминтон
Момичета: Джейлянка Асенова (Велико Търново 2 и 3)
Момчета: Дидко Станев Велико (Търново 2 и 3)
Девойки: Вержиния Малинова (Белоградчик)
Юноши: Богдан Миладинов (Долна баня)

Тенис на маса
Момичета: Веска Миланова (Долна баня)
Момчета: Лазар Ангелов (Детелина Шн)
Девойки: Мери Юсменова (ВТ Цветарска)
Юноши: Тодор Тодоров (Роман)

Баскетбол 3 х 3
Момичета: Велико Търново 2 и 3
Момчета: Исперих
Девойки: Велико Търново Цветарска
Юноши: Исперих

Най-добра спортистка: Джейлянка Асенова (Велико Търново 2 и 3)
Най-добър спортист: Владислав Стефанов (Враца)

Комплексно класиране: ЦНСТ Велико Търново Т2 и 3, ВТ Цветарска, ВУИ
„Ангел Узунов“ Ракитово

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари