Левски (2005) спечели водната битка в Пловдив

Viasport 21/11/2018 14:50

Левски елиминира Локомотив (Пловдив) в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2005 година.

В четвъртфинален мач реванш "сините" победиха с 3:0 като гост "черно-белите" и с общ резултат 6:1 продължават на 1/2-финалите.

Мачът в Пловдив се игра при изключително тежки условия. Непрестанен дъжд и наводнен терен съпътстваха двубоя през всичките 70 минути, като играчите на двата отбора бяха много затруднени от атмосферните условия.

В 18-ата минута Локомотив можеше да откриe резултата. Станислав Дошев бе изведен на добра позиция и стреля, но встрани от вратата на Левски. Последва центриране на Сали Садъков от фаул, топката бе засечена от играч в черно и бяло, но мина на сантиметри от страничната греда.

В 30-ата минута Левски поведе. Подаване по земя отдясно намери играч в синьо, той стреля, вратарят Денис Стоянов спаси, а при добавката Антоан Стоянов откри резултата.

В 50-ата "сините" имаха много добра възможност да удвоят. Стоянов бе изведен сам срещу вратаря на Локомотив, преодоля го, но среля в гредата. Малко по-късно Антоан Стоянов се разписа за втори път.

Атанас Секулов от състава на домакините имаше шанс да намали резултата, но стражът на гостите се намеси. В 60-ата минута Любомир Тодоров оформи крайния резултат.