ЦПВК спечели Коледен турнир в София за момичета U13

Ани Колева 16/12/2018 16:00

Отборът на ЦПВК (София) спечели Коледния турнир по волейбол за момичета U13 (родени през и след 2006 година), на който бе домакин в столичната зала “Раковски“.

В надпреварата участваха шест тима, които играха в два последователни дни.

По пътя към първото място представителките на ЦПВК спечелиха първия полуфинал срещу Казанлък с 2:0 гейма.

В другия полуфинал тимът на Марица (Пловдив) се наложи над Звезди 94 (София) с 2:0 гейма.

Младите волейболистки на ЦПВК спечелиха като домакини коледния турнир за момичета до 13 години

Така във финалната битка се изправиха двата отбора без загуба в турнира до този момент. След равностойна игра и с лек превес в отделни елементи момичетата на ЦПВК, водени от Петя Веневаи Ева Цветанова успяха да спечелят мача с 2:0 гейма и така направиха страхотен подарък за Коледа на треньорките и родителите изпълнили зала “Раковски“ до краен предел.

Волейболистките на Марица завършиха на второ място в коледния турнир в София

В малкият финал  волейболистките на Звезди 94 победиха Казанлък с 2:0 и заеха трето място, а представителките на „розите“ завършиха на четвърта позиция в класирането.

В мач за пето място съставът на Тони Спорт (Берковица) победи Локомотив София с 2:0 и приключи пети, а железничарките оформиха шестицата в турнира.

Купите и медалите бяха връчени от Чавдар Атанасов, генерален секретар на СА на МВР, който изгледа с интерес финалният мач и похвали треньорите и децата за великолепната игра.