Втора загуба за ЦСКА U16 в Унгария

BGbasket.com 08/02/2019 21:34

ЦСКА претърпя второ поражение на турнира от  Европейската младежка лига за момчета U16 в Унгария, като отстъпи на домакина МАФК Будапеща с 40:77.

Първо полувреме, в което ЦСКА не успя да реализира много и 45:20 за унгарците на почивката до голяма степен предопредели изхода от двубоя.

След паузата "червените" също не влязоха в ритъм и отбелязаха само шест точки в третата четвърт, за да се реши всичко, въпреки че ЦСКА спечели последната част.

Както и в първата среща в Унгария, ЦСКА стреля само 8 наказателни удара, докато съперникът - цели 35. МАФК Будапеща спечели убедително борбата под коша и имаше почти двойно повече асистенции от "армейците".

Людмил Стоянов завърши с 9 точки и 8 борби за ЦСКА, Виктор Гергов добави 7 точки, 6 борби и 4 откраднати топки.

В събота от 15:30 часа ЦСКА играе срещу Роса Радом в третия си мач от турнира.