Волейболистките на ЦПВК са лидер в София U15

Ани Колева 03/03/2019 17:20

Волейболистките на ЦПВК (Централен полицейски волейбол клуб) продължават изключително успешното си представяне през настоящия сезон в софийското градско първенство за прекадетки (момичeта, родени 2004/2005 година).

Младите състезателки, водени от Ева Цветанова, са лидери без нито една загуба досег в шампионата. В последния кръг съставът на ЦПВК надигра основния си конкурент - Славия с 3:0 (25:14, 25:17, 25:8) като записа четиринадесета поредна победа и еднолично оглавява класирането с 41 точки. Волейболистките на Славия заемат втора позиция в подреждането с дванадесет победи, три загуби и 33 точки.

С успех се поздрави и съставът на ЦСКА, който победи като домакин втория представителен отбора на "белите" - Славия 2017 с 3:0 гейма. С това "армейките" и отбелязхаа девети успех в първенството, като с четири загуби и 27 точки заема трето място в таблицата.

В третия мач от този кръг Левски победи като домакин ВА Стойчев-Казийски с 3:0 гейма и също записа девети успех, като с пет загуби и 26 точки заема четвърто място във временното класиране.

Първите четири тима от крайното класиране в софийското градско първенство получават директни квоти за квалификационните турнири, които дават право на участие в държавните финали.

Програма, резултати и временно класиране в софийското градско първенство за прекадетки вижте тук.