Волейболистите на Виктория Волей първенец в регион Тракия U16

Viasport 06/03/2019 14:50
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) спечели финалната шестица от първенството по волейбол  на регион Тракия (обхваща клубовете от Южна България), част от държавния шампионат за кадети (момчета, родени през 2003 и 2004 година).

Надпреварата се проведе в Пловдив, а домакини бяха двата местни клуба – Виктория Волей и ВК Строител.

По пътя към първото място младите волейболисти на Виктория Волей отбелязаха пет победи от пет мача и триумфираха като първенец в регион Тракия без загуба.

На второ място  във финалната шестица остана тимът на Хебър (Пазарджик). Така двата отбора, заели първите две места, се класираха директно за квалификационни туррири, които дават право на участие в държавните финали за тази възраст. Тези турнири ще се проведат през месец май.

На трета позиция в турнира приключи Родопа (Смолян), а четвъртото място зае ВК Строител. Тези два отбора ще играят допълнителни квалификации за влизане в зоните.

Пети и шести в крайното класиране на регион Тракиця останаха съответно Левски (Карлово) и Велинград Волей (Велинград), които приключват участието си през настоящия сезон.