Млади катерачи си оспорваха призовете в Търново

Алпинизъм
Добави в Svejo
    Viasport 20/03/2019 17:20
Млади катерачи си оспорваха призовете в Търново

26 млади катерачи участваха в първия кръг на Купа България за 2019 г. в дисциплината боулдър. Състезанието се проведе на 16 и 17 март във Велико Търново и бе за деца и юноши.


Класацията по клубове беше оглавена от софийските Алтиус (6 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала), НСА (4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала) и отбора на 42 (2 златни и 3 бронзови медала).


Още три клуба завоюваха медали - домакините от Трапезица 1957 (1 златен, 3 сребърни и 4 бронзови), Селт, Казанлък (1 златен и 3 сребърни) и Варнаклайминг (1 бронзов).

Ето призовите тройки по групи:
1 група - момичета:
1. Боряна Трендафилова - КСКЕС Алтиус Спорт, София
2. Карина Цонева - АК Трапезица 1957, Велико Търново
3. Карина Парашкевова - АК Трапезица 1957, Велико Търново

1 група - момчета:
1. Адриан Паскалов - КСКЕС Алтиус Спорт, София
2. Румен Делев - KA НСА, София
3. Васил Грънчаров - КСКЕС Алтиус Спорт, София

2 група - момичета:
1. Ида Христоскова - КСКЕС Алтиус Спорт, София
2. Дария Златева - АК Трапезица 1957, Велико Търново
3. Симона Миленкова - СК 42, София

2 група - момчета:
1. Александър Дражев - АК Трапезица 1957, Велико Търново
2. Кристиян Мирчев - KA НСА, София
3. Самуил Гърбов - СК 42, София

3 група - момичета:
1. Елисавета Велкова - КСКЕС Алтиус Спорт, София
2.  Петра Барова - КСКЕС Алтиус Спорт, София
3. Кристина Евтимова - KA НСА, София

3 група - момчета:
1. Илия Христанов - СК 42, София
2. Денис Бечев - КСКЕС Алтиус Спорт, София
3. Тодор Тодоров - КСКЕС Алтиус Спорт, София
 
4 група - момичета:
1. Мартина Бангеева - KA "НСА", София
2. Ния Трифонова - КСКЕС Алтиус Спорт, София
3. Ема Богоева - КССК Варнаклайминг, Варна

4 група - момчета:
1. Николай Русев - KA НСА, София
2. Боян Киров - КСКЕС Алтиус Спорт, София
3. Петър Палазов - KA НСА, София

5 група - девойки:
1. Александра Тоткова - KA НСА, София
2. Йоанна Недялкова - КЕС СЕЛТ, Казанлък
3. Мария Неделчева - СК 42, София

6 група - девойки
1. Ерика Велев - KA НСА, София
2. Десислава Димова - КЕС СЕЛТ, Казанлък
3. Ани Трендафилова - АК Трапезица 1957, Велико Търновo

7 група - девойки
1. Велла Неделчева - СК 42, София
2. Лилия Иванова - АК Трапезица 1957, Велико Търново

6 група - юноши
1. Матей Мицев - КСКЕС Алтиус Спорт, София
2. Димитър Русев - KA НСА, София
3. Христо Урумов - КСКЕС Алтиус Спорт, София

7 група - юноши
1. Стоян Петров - КЕС СЕЛТ, Казанлък
2. Никола Мирчев - КA НСА, София
3. Преслав Пенев - АК Трапезица 1957, Велико Търново

 

Източник: БНР

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари