Лудогорец - Черно море е финалът за Купата при старшата възраст (видео)

Viasport 02/04/2019 13:25

Лудогорец - Черно море е финалът за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2001 година.

Лудогорец победи с 2:0 Сокол (Марково) в Разград и с общ резултат 3:1 в полуфиналния сблъсък се класира за битката за трофея.

Двубоят се игра на изкуствения терен в комплекса "Гнездо на орли". И двата гола паднаха след почивката.

Играчите на Тодор Живондов поведоха в 68-ата минута. Калоян Симеонов засече с глава центриране на Никола Ганчев отдясно.

В добавеното време влезлият като смяна Валентин Цветанов сложи точка на спора с гол за 2:0 след асистенция на Хидает Хюсеин.

В другия полуфинал Черно море загуби с 1:2 срещата реванш с Ботев в Пловдив. Общият резултат от двата мача е 2:2 и с гол на чужд терен "моряците" получиха право да играят в мача за отличието. Варненци стигнаха изключително драматично до класирането на финал, след като отбелязаха в добавеното време на срещата в Пловдив.

В 40-ата минута домакините поведоха. Димитър Балинов центрира остро отдясно, а Даниел Стоянов прати топката в собствената си врата.

В 65-ата минута Димитър Пройчев от Ботев направи сериозен пропуск, след като от няколко метра не уцели вратата.

В 68-ата минута Благовест Данчев удвои аванса на "жълто-черните" с хубав удар от границата на наказателното поле.

Черно море стигна до важния гол на чужд терен в третата минута на добавеното време. Кристиян Парашкевов центрира в наказателното поле от фаул, където Росен Стефанов с глава прониза стража на Ботев .