Волейболистите на Левски на държавни финали U14

Ани Колева 22/04/2019 14:40

Отборът на Левски София за прекадети (момчета, родени 2005/2006 годнина) се класира директно за финали в държавното първенство по волейбол на България.

Младите волейболисти на „сините“, водени от треньора Добромир Лазаров и Андрей Жеков спечелиха група Б от квалификационните турнири, която се проведе в зала “Спортна“ в Разлог. Участваха четири тима, съответно домакините от Пирин, Левски София, Виктория Волей (Пловдив)  и Дунав (Русе).

Левскарите приключиха като първенец без загубен гейм, като спечелиха безапелационно единствената директна квота за финалите.

На второ място завършиха представителите на Пирин (Разлог) с една загуба от Левски. Трети се нареди съставът на Дунав (Русе). По регламент двата тима – Пирин и Дунав продължават борбата за класиране на финали на допълнителни квалификации, датите та които ще бъдат обявени по-късно.

Последен остана съставът на Берое (Стара Загора) който прекратява по-нататъшно участие в държавния шампионат.

Резултати и класиране в група Б от квалификационните турнири вижте тук.